30 квітня 09:00
Закон про відкриття ринку землі опублікували в офіційному виданні «Голос України» докладніше
28 квітня 18:00
Президент підписав Закон щодо обігу земель сільськогосподарського призначення докладніше
13 квітня 20:45
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» докладніше
20 лютого 17:45
20 лютого 2020 року відбулась робоча зустріч народних депутатів України – членів Комітету з керівництвом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо стратегії реформування ДП «Укрветсанзавод» посилання...
13 лютого 17:00
Комітетом з питань аграрної та земельної політики проведено комітетські слухання на тему: «Розвиток зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією в рамках Угоди про асоціацію з ЄС» докладніше
05 грудня 17:26
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» докладніше
05 грудня 16:00
Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» докладніше
04 грудня 19:15
4 грудня 2019 року за ініціативи Комітету з питань аграрної та земельної політики у залі пленарних засідань Верховної Ради України проведено парламентські слухання на тему: «Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення» докладніше
09 квітня 2019, 17:15

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва (реєстр. № 10052)

На засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин 9 квітня 2019 року народні депутати України – члени Комітету розглянули проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва (реєстр. № 10052 від 14.02.2019), поданий народними депутатами України Козаченком Л.П., Кодолою О.М., Папієвим М.М. та іншими народними депутатами України.

Метою законопроекту, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, є «захист бджільництва та забезпечення прав власників пасік, встановлення кримінальної та адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері бджільництва, створення умов для розвитку цієї галузі в Україні, зняття соціальної напруги в регіонах України з високим рівнем зайнятості в бджільництві».

Законопроектом передбачається внести зміни до законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Про бджільництво», «Про місцеве самоврядування в Україні», Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Запропонованими змінами, зокрема, передбачається: термінологічне визначення поняття «пасіка», вдосконалення заходів ветеринарно-санітарного обслуговування бджільництва та інформування у відповідній сфері тощо.

Під час обговорення законопроекту народні депутати України – члени Комітету підтримали запропоновані проектом закону положення щодо врегулювання питання стосовно захисту бджіл від дії пестицидів під час обробки ними ентомофільних рослин.

Також було зазначено, що прийняття законопроекту дозволить захистити права власників пасік шляхом встановлення кримінальної та адміністративної відповідальності за порушення законодавства у цій сфері, а також створить сприятливі умови для розвитку бджільництва в Україні.

За результатами обговорення Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва (реєстр. № 10052).