10 липня 14:32
15 липня 2020 року о 14 год. 30 хв. у конференц-залі Верховної Ради України по вул. Грушевського, 5, відбудеться засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики докладніше
19 червня 09:00
Привітання з Днем фермера докладніше
17 червня 15:30
Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону України про ветеринарну медицину та благополуччя тварин докладніше
17 червня 14:15
Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель" докладніше
04 червня 15:48
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» докладніше
30 квітня 09:00
Закон про відкриття ринку землі опублікували в офіційному виданні «Голос України» докладніше
28 квітня 18:00
Президент підписав Закон щодо обігу земель сільськогосподарського призначення докладніше
13 квітня 20:45
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» докладніше
20 лютого 17:45
20 лютого 2020 року відбулась робоча зустріч народних депутатів України – членів Комітету з керівництвом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо стратегії реформування ДП «Укрветсанзавод» посилання...
29 травня 2019, 19:00

Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин проведено комітетські слухання на тему: «Малі форми господарювання як основа сталого сільського розвитку в контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом»

29 травня 2019 року у Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбулись комітетські слухання на тему: «Малі форми господарювання як основа сталого сільського розвитку в контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом».

У заході взяли участь народні депутати України – члени Комітету, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило, керівник сектору сільського господарства представництва Європейського Союзу в Україні Крістіан Бен Хелл, керівник проекту Європейського Союзу «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» (SAFPI) Джон Мілнз, керівник напряму з сільського господарства, санітарних та фітосанітарних питань – група підтримки України в Єврокомісії Маркус Клінгер, уповноважені представники наукових установ, а також керівники профільних аграрних організацій та асоціацій.

Учасниками заходу були обговорені питання щодо проблем оподаткування малих форм господарювання у сільському господарстві та їх вплив на сталий сільський розвиток; імплементації норм податкового законодавства для малих форм господарювання в країнах-членах Європейського Союзу до законодавства України в частині їх юридичної ідентифікації; оподаткування та податкових преференцій для малих сільськогосподарських виробників та самозайнятих сільськогосподарських виробників у Європейському Союзі на базі досвіду Німеччини, Сербії та країн Західних Балкан тощо.

Зокрема, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Вадим Івченко зазначив, що в умовах реалізації політики децентралізації влади аграрний устрій має бути перш за все спрямований на створення в кожній сільській територіальній громаді малих форм господарювання – особистих селянських та сімейних фермерських господарств.

Учасники комітетських слухань відмітили, що однією з головних проблем розвитку малих форм господарювання є їх юридична ідентифікація, яка впливає на систему оподаткування їх діяльності та отримання державної підтримки.

Проект рекомендацій, підготовлений за результатами комітетських слухань, в установленому порядку буде розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Комітет вдячний учасникам комітетських слухань за конструктивну дискусію, яка сприятиме подальшій роботі над удосконаленням законодавчого забезпечення розвитку малих форм господарювання та дрібних товаровиробників.