17 жовтня 18:00
Привітання з Днем працівників харчової промисловості докладніше
18 вересня 11:43
Вітаємо з Днем працівника лісу! докладніше
04 вересня 12:50
Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів Україні щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції докладніше
01 вересня 16:00
1 вересня 2020 року розпочала роботу четверта сесія Верховної Ради України ІХ скликання докладніше
21 липня 17:00
Верховною Радою України прийнято Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» докладніше
13 липня 18:30
Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю) докладніше
19 червня 09:00
Привітання з Днем фермера докладніше
17 червня 15:30
Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону України про ветеринарну медицину та благополуччя тварин докладніше
21 липня 2020, 17:00

Верховною Радою України прийнято Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію»

Сьогодні, 21 липня 2020 року Верховна Рада України розглянула у другому читанні проект Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» (реєстр. № 0856), поданий народними депутатами України Лабазюком С.П., Бакуменком О.Б., Галасюком В.В., Кулінічем О.І. та іншими.

За результатами розгляду Верховною Радою України прийнято зазначений законопроект в другому читанні та в цілому як Закон.

Законопроектом пропонується нова модель створення та діяльності сільськогосподарських кооперативів в Україні, яка відповідає потребам малих та середніх виробників, сприяє їх кооперації з метою підвищення прибутковості господарювання, повноцінної участі у сільськогосподарському ринку України та покращення життя в сільській місцевості.

Документом спрощується ведення господарської діяльності кооперативу, полегшується ведення бухгалтерії через приведення її термінології до міжнародних норм, а неприбуткові кооперативи легко зможуть отримувати статус неприбутковості.

Відповідно до закону відкриваються нові можливості для сільськогосподарських кооперативів, а саме: купувати сільськогосподарську продукцію своїх членів, за вигідною ціною, встановленою ними самими, що раніше заборонялось; формувати великі товарні партії та реалізовувати їх, в тому числі експортувати за кордон; переробляти с/г продукцію, формуючи додаткову вартість та продавати готові товари; виплачувати отриманий від реалізації продукції прибуток учасникам кооперативу пропорційно кількості зданої ними продукції; залучати інвестиції від бізнесу, оскільки членами кооперативу тепер зможуть бути не лише фізичні, а й юридичні особи.