Комітет з питань аграрної та земельної політики: «Для запобігання світової продовольчої кризи необхідно зупинити агресора - ми повинні зробити це разом!»

27 березня 2022, 18:00

 

Внаслідок військової агресії росії світ опинився на порозі продовольчої кризи. Україна один із найважливіших експортерів продовольства. Наша пшениця, олія, кукурудза - це основа стабільності та внутрішньої продовольчої безпеки багатьох держав світу.

Україна забезпечує більше 400 млн людей у світі продовольством, не враховуючи населення України. Відсутність експорту з України вдарить в першу чергу на країни Близького Сходу та Північної Африки, які залежні від імпорту. Водночас, криза енергетичних ресурсів спричинила різке підвищення цін на паливо та добрива, а це - ключові елементи світового сільськогосподарського виробництва.

За оцінками Продовольчої та сільськогосподарської організації (FAO) найближчими місяцями ціни на продукти харчування можуть зрости на 20 відсотків, що може призвести до порушення глобальної продовольчої безпеки.

Зростання цін уже викликало заворушення в таких країнах, як Судан, який імпортує понад 80 відсотків пшениці з росії та України. Останніми тижнями протести також сколихнули Ірак та Грецію, де сотні фермерів вийшли на демонстрацію проти зростання цін на добрива.

Через напад на Україну та запровадження економічних санкцій змінилось життя і самих росіян. З країни пішла величезна кількість світових брендів, міжнародних компаній. Одним з найдефіцитніших продуктів наразі є цукор. Росіянам доводиться стояти у величезних чергах і навіть битися за можливість його купити.

Але агресору цього замало, він продовжує нищити наші населені пункти, інфраструктуру, вбивати мирне населення. Цим самим росія спонукає світ посилювати економічні санкції, а міжнародну спільноту об’єднуватися. Адже війна в Україні це не лише питання українців, це питання всього світу.

Так, 24 березня 2022 року найпотужніші країни планети зобов’язалися подбати про те, щоб через війну в Україні не дійшло до кризи голоду у світі. Про це йдеться у Заяві глав держав і урядів G7 за результатами їх зустрічі в Брюсселі.

Зокрема, підписанти заяви закликають скликати позачергове засідання Ради Продовольчої та сільськогосподарської організації (FAO) для розгляду наслідків російської агресії проти України для світової продовольчої безпеки та сільського господарства.

Члени Комітету вже неодноразово зазначали, що внаслідок військової агресії російської федерації світ опинився на порозі продовольчої кризи, що беззаперечно суперечить основним завданням FAO і Цілям сталого розвитку.

Ми вкотре закликаємо світ до рішучих кроків у спільній боротьбі проти агресора!