Тарас Кутовий: Скасування єдиного сільськогосподарського податку є неприпустимим
Нищівним для галузі назвав скасування єдиного сільськогосподарського податку, що виражається у зменшенні верхнього порогу обороту сільгосппідприємств до 2 млн грн, голова парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий, коментуючи з трибуни урядовий законопроект № 3630 “Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні”
“Україна займає третє місце в світі за експортом зернових, перше — по олії. І можливо це і є база для тих розмов, коли говорять — давайте ми сьогодні в аграріїв заберемо суттєві ресурси, оскільки вони і так на передових позиціях. Але у звіті рахункової палати чітко зафіксоване падіння в агропромисловому комплексі на рівні 5,3 % за цей звітний період. І абсолютно очевидно, що це падіння буде продовжуватися, якщо не будуть створені додаткові механізми для підтримки і створення точок розвитку”, - сказав Кутовий.
За його словами, потрібно чітко розділяти можливості великих аграрних підприємств, які здісйнюють великі інвестиції, і перспективи розвитку для одноосібників на селі, які нині опинилися під загрозою, але фактично, є складовими місцевих громад і підтримують там всі існуючі життєві процеси.
“Скасування єдиного сільськогосподарського податку абсолютно неприпустиме. Поряд з тим, що ми сьогодні говоримо про розвиток галузі взагалі, ми повинні говорити і про розвиток сільських територій. Ті люди, які переважно виходять на вулиці і і які бояться скасування єдиного податку, вони якраз і переживають за фактичне існування свого маленького бізнесу сьогодні на селі,” - наголосив Кутовий.
Він додав, що платники єдиного податку, які працюють в аграрному секторі, забезпечують щороку наповнення державної скарбниці на 6,5 мільярдів гривень. У випадку, якщо діючу систему оподаткування буде скасовано, нема гарантії, що всі виробники зуміють витримати навантаження і залишитися “на плаву. До слова, урядовий законопроект №3630 на розгляд Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин взагалі не надходив.