Голова парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий відзначає, що посушлива осінь не тільки істотно загальмувала посівну кампанію, але і несприятливо позначилася на розвитку озимих, які аграрії все ж таки ризикнули посіяти. «Практично на 60 % посівних площ в Україні сходи озимих є нерівномірними і недостатньо зміцнілими для того, щоб зустрічати холоди. Звичайно, досіяти можна буде навесні ярими культурами. Але це - додаткові витрати аграріїв у сумі 15-20 млрд. грн. Крім того, істотний недобір врожаю озимих змусить країну скоротити їх експорт на 7-10 млн. тон», - зазначив парламентарій.
На несприятливих погодніх умовах для перебігу посівної кампанії наголосила в «УНІАН» головний агрометеоролог «Укргідрометеоцентру» Тетяна Адаменко.
«Ситуація — дуже складна, найскладніша за останні кілька років. У цьому році у нас була найжорстокіша посуха, яка почалася в липні і тривала буквально до 19-20 жовтня на більшій території України, виключаючи західні області, де посуха припинилася раніше», — констатує вона.
Експерти відзначають, що через осінню посуху, яка цього року відзначалася відразу і в грунті, і в повітрі, і в рівні ґрунтових і поверхневих вод, сіяти аграрії почали в середньому на два тижні пізніше, ніж у попередні роки. При цьому, у низці областей і районів поки одні господарства сіяли зерно в сухий грунт з надією, що незабаром підуть дощі, інші воліли спочатку їх дочекатися. В результаті, дощі в Україну прийшли лише в другій половині жовтня, коли на більшій частині країни оптимальні терміни для сівби вже минули.