07 червня 16:57
ЗАЯВА народних депутатів України - членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики щодо терористичного акту - підриву росіянами Каховської ГЕС докладніше
07 червня 14:55
238 мільйонів гривень державної підтримки отримали аграрії з початку 2023 року докладніше
06 червня 15:37
Олександр Гайду: підрив Каховської ГЕС - загроза продовольчій безпеці світу докладніше
06 червня 15:15
Програма USAID АГРО надала добрива та насіння 8,223 агровиробникам докладніше
05 червня 14:27
В Україні посіяно понад 12 млн га ярих зернових та олійних культур докладніше
04 червня 14:24
ФАО оцінила вплив війни на діяльність малих фермерів докладніше
01 червня 17:16
Німеччина запускає новий партнерський проєкт для сталого розвитку плодоовочевого сектору в Україні докладніше
31 травня 13:59
Олександр Гайду: інвестиції в переробку дадуть потужний розвиток аграрної галузі докладніше
11 травня 2022, 14:57

Країна-агресор штучно створює продовольчу кризу в світі

 

Триває 77-ма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Окупанти ж в цей час продовжують красти українське зерно – втрати аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі кораблі, які виходять із зерном з тимчасово окупованого Севастополя, перевозять крадене українське збіжжя.

В свою чергу блокування росією морських портів України уже призвело до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках.

Такі дії росії направлено на виснаження української економіки та загрожують продовольчій безпеці всього світу. Адже світ не має альтернативи українській сільськогосподарській продукції. Насамперед, країни Близького Сходу та Африки, не зможуть обійтися без експортних поставок української с/г продукції.

Наша держава постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15-20% ячменю, більше 50% соняшникової олії. З України в середньому експортувалося 50 млн тонн сільськогосподарської продукції. У рекордні роки цей показник доходив навіть до 65 млн тонн. На сьогодні немає можливості знайти альтернативу таким обсягам постачання на світовий ринок продуктів харчування з України та замінити нашу продукцію іншими виробниками. Це неможливо буде зробити, навіть у перспективі найближчих 3-5 років.

Україна за допомогою своїх європейських партнерів активно шукає альтернативні шляхи експорту через західні кордони залізницею та європейські морські порти. Однак, пропускна здатність такого шляху значно поступається можливостям українських морських портів.

Україна готова продовжувати виконувати свої зобов’язання як один з є гарантів продовольчої безпеки всього світу.

Глобальна продовольча безпека є вагомим аргументом для світової спільноти у об’єднанні зусиль за для розблокування українських морських портів.