06 липня 12:45
У світі погіршується продовольча криза докладніше
05 липня 15:32
Україна самостійно забезпечує свої потреби в традиційних овочах та фруктах докладніше
04 липня 16:30
В умовах воєнного стану Україна продовжує нарощувати експорт аграрної продукції докладніше
02 липня 16:15
Жнива в Україні набирають обертів докладніше
01 липня 15:30
Поки держава-терорист використовує голод як зброю - країни цивілізованого світу об’єднуються задля глобальної продовольчої безпеки докладніше
30 червня 16:30
Військове вторгнення росії в Україну призвело до великих складнощів ведення всього агробізнесу докладніше
29 червня 14:30
Непрямі втрати у сільському господарстві оцінюються у 23,3 млрд дол. США докладніше
28 червня 17:13
Комітет з питань аграрної та земельної політики закликає світову спільноту запровадити сьомий пакет санкцій проти країни-терориста росії докладніше
16 травня 2022, 15:52

Військове вторгнення росії до України - єдина причина світової продовольчої кризи

 

Внаслідок військового вторгнення росії до України - порушено світовий продовольчий порядок.

Під загрозою опинилась глобальна продовольча безпека, одним із гарантів якої виступала Україна, яка входить до ТОП найбільших експортерів зернових.  Це відбувається не через санкції наших міжнародних партнерів до агресора чи не бажання України виконувати свої зобов’язання щодо експорту продовольства, а виключно через військову агресію росії.

Блокування росією морських портів України вже призвело до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках. Адже світ не має альтернативи українській сільськогосподарській продукції, бо Україна забезпечує більше 400 млн людей у світі продовольством. Насамперед, країни Близького Сходу та Африки, не зможуть обійтися без експортних поставок української с/г продукції. Також відчуває нестачу української с/г продукції і Європа.

Крім того, агресор продовжує завдавати нищівні удари по аграрній інфраструктурі, виснажувати економіку та обкрадати фермерів на тимчасово окупованих територіях. Мародерським шляхом росія вже вивезла з України близько 500 тис. тонн зерна на $100 млн. Також незаконно вивезено десятки тис. тонн соняшникової олії, а також викрадено в українських аграріїв с/г техніку.

Не зважаючи на війну та пов’язані із нею складнощі для аграріїв, в Україні триває найважливіша посівна кампанія за всю історію незалежності. Адже світ потребує українського хліба! І Україна готова продовжувати виконувати свої зобов’язання, але для цього нам потрібна перемога!

Тому підтримка світовою спільнотою України означає недопущення глобальної продовольчої кризи!

Зупинимо агресора разом!