21 вересня 18:15
Розмінування сільськогосподарських земель: обстежено 200 тис. гектарів докладніше
20 вересня 21:30
Українські аграрії засіяли вже 1 млн га озимого ріпаку докладніше
19 вересня 17:21
Подовжено терміни виплати компенсацій за втрачений врожай через теракт на Каховській ГЕС докладніше
18 вересня 20:30
В Україні намолочено перший мільйон тонн насіння соняшника докладніше
15 вересня 20:00
Нові програми для агросектора: фермерам надаватимуть компенсацію за страховку майбутнього врожаю докладніше
15 вересня 17:30
Президент України підписав євроінтеграційний Закон щодо державного контролю за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції докладніше
13 вересня 18:45
Близько 54 млрд гривень банківських кредитів виплатили аграріям на розвиток підприємств докладніше
12 вересня 17:15
В Україні обстежено 40% сільськогосподарських земель на деокупованих територіях докладніше
31 липня 2022, 15:00

ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ВАДАТУРСЬКОГО ОЛЕКСІЯ ОПАНАСОВИЧА

 

Сьогодні, 31 липня 2022 року, на 75-му році трагічно обірвалось життя Героя України, генерального директора сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН», віце-президента Української зернової асоціації Олексія Опанасовича Вадатурського. Внаслідок обстрілу міста Миколаїв Олексій Вадатурський загинув разом з дружиною Раїсою Михайлівною.

Народився Олексій Опанасович 8 вересня 1947 року в с. Бендзари, Балтського району, Одеської області в сім'ї колгоспника. Отримавши середню освіту, він вступив до Одеського технологічного інститут ім. М. В. Ломоносова, який закінчив у 1971 році.

Свою трудову діяльність розпочав на Трикратському комбінаті хлібопродуктів головним енергетиком, потім працював головним інженером.

У 1980-1991 займав посаду начальника виробничого відділу, заступника начальника Миколаївського обласного управління хлібопродуктів.

З 1991 року засновник та беззмінний генеральний директор сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН», до сфери діяльності якого відноситься вирощування сільськогосподарських культур із застосуванням зарубіжних технологій і високопродуктивної імпортної техніки, розвиток племінного тваринництва та будівництва суден.

Олексій Вадатурський був знаним та професійним у своїй галузі фахівцем, за що був удостоєний у 2001 році Почесної грамоти Кабінету Міністрів України за значний особистий внесок у підвищення ефективності аграрного сектору економіки та з нагоди 10-річчя від дня створення спільного українсько-угорсько-англійського сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН».

У 2007 році за визначний особистий внесок у зміцнення потенціалу агропромислового комплексу, організацію та забезпечення досягнення стабільно високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, розвиток соціальної сфери Олексія Опанасовича нагородили найвищим ступенем відзнаки в Україні – Званням «Герой України» з врученням ордена Держави.

У 2008 році за архітектуру перевантажувального терміналу сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН» у місті Миколаєві Олексій Вадатурський разом з колективом був удостоєний Державної премії України в галузі архітектури.

У 2012 році журнал «Фокус» розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де Олексій Опанасович разом із сином-компаньйоном Андрієм Вадатурським посів дванадцяте місце.

Того ж року Олексій Вадатурський став номінантом Всесвітньої продовольчої премії.

У 2014 році за підсумками Миколаївського міського конкурсу «Людина року» отримав звання «Городянин року» в спеціальній номінації «Допомога українській армії».

У 2017 році був нагороджений швейцарським знаком Вільгельма Телля.

У 2018 році нагороджений Почесною відзнакою Миколаївської обласної ради «За заслуги перед Миколаївщиною» І ступеня. За результатами щорічної загальноміської програми «Людина року. Городянин року» Олексія Вадатурського було визнано Героєм року-2020, а 9 вересня 2021 року надано звання «Почесний громадянин міста Миколаєва».

Чесна, порядна, чуйна людина, завжди готовий допомогти, Олексій Опанасович любив і шанував свою родину. Для нього родина – це були рідні та близькі люди вдома та колектив підприємства. Місто Миколаїв та його мешканці також були для нього родиною, він віддав себе у розвиток своєї справи, це було його призначення і Олексій Опанасович виконав його на всі 200%.

Народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики та працівники секретаріату Комітету висловлюють глибоке співчуття рідним та близьким Олексія Опанасовича, колективу сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН» та мешканцям міста Миколаїв.

Вічна пам’ять про Олексія Опанасовича Вадатурського та велика повага назавжди збережеться у наших серцях.