Українські фермери з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну опинилися в надзвичайній скруті. Руйнування господарських та офісних будівель через артилерійські обстріли та бомбардування, пожежі на полях, смерть тварин, окупація, знищення звичних логістичних ланцюжків, відсутність обігових коштів та багато інших супутніх проблем зробили сільгосппідприємства одними із найбільш вразливих суб’єктів господарювання.

А отже, щоб допомогти українським фермерам в умовах війни, держава та низка недержавних, міжнародних організацій надають посильну допомогу.

Так, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Канади розпочала новий проект на суму 40 млн доларів США (52 мільйони канадських доларів) для подальшого розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ в Україні.

Зазначений проект є складовою Стратегії щодо підтримки зберігання зерна, розширення Плану швидкого реагування ФАО в Україні та спрямований на підтримку Міністерства аграрної політики та продовольства України для забезпечення 4,07 млн тон зерносховищ, або 25 відсотків від загальнонаціонального дефіциту зберігання в 16 млн тон у 2022-2023 роках.

Ця ініціатива дозволить забезпечити зберігання додаткових 2,4 млн тон зерна у 2022-2023 роках разом із відповідною технічною підтримкою та обладнанням. Даний проєкт доповнює допомогу у розмірі 17 млн доларів США, нещодавно надану Урядом Японії для забезпечення зберігання 1 млн тон зерна.

За даними Кабінету Міністрів України у цьому сезоні, з початком збору озимих культур у липні та ярих – трохи пізніше у році, в Україні очікують зібрати до 51,1 млн тон зернових. Із загальної ємності зерносховищ у 75 млн тон, 14 відсотків сховищ пошкоджено або зруйновано, 10 відсотків знаходяться на окупованій Росією території, а близько 30 відсотків залишаються заповненими 22 млн тон торішнього врожаю, готового до експорту.

Зазначені заходи направлені на допомогу українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки. ФАО надасть засоби для тимчасового та постійного зберігання зерна, включаючи поліетиленові рукава для зберігання зерна, завантажувально-розвантажувальне обладнання та довгострокові модульні сховища, орієнтовані на малі та середні фермерські господарства у 15-20 областях.

Стратегія також передбачає підтримку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у переробці та експорті сільськогосподарської продукції з України через зміцнення державного потенціалу щодо тестування та сертифікації харчових продуктів, необхідних для експорту на прикордонних об’єктах. ФАО закупить лабораторне обладнання на суму до 2 млн доларів США для підтримки шести стратегічних лабораторій для проведення тестувань для виявлення хвороб тварин відповідно до правил безпечної торгівлі Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин.

В ході реалізації проєкту буде надана технічна підтримка Уряду України для створення альтернативних маршрутів експорту зерна та сприятиме швидкому нарощуванню технічного потенціалу лабораторії в Ізмаїлі, яка дозволить фермерам дотримуватись міжнародних стандартів, зокрема, здійснювати перевірку якості тваринної та харчової продукції на безпеку та сертифікацію.

Отже, безпосереднім результатом впровадження проєкту буде розширення та негайне надання потужностей для зберігання в цей критичний час та збору врожаю для українських виробників зернових та олійних культур, що матиме довгостроковий вплив на підтримку глобального постачання продовольства. Такими заходами можливо зміцнити продовольчу безпеку на національному рівні в Україні, а також забезпечити доступ іншим країнам до належного постачання зерна.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

23 квітня 2024 11:30
22 квітня 2024 17:30
19 квітня 2024 14:45
19 квітня 2024 14:24
18 квітня 2024 18:45
18 квітня 2024 13:57
17 квітня 2024 16:01
16 квітня 2024 12:38
15 квітня 2024 16:45
13 квітня 2024 16:30