27 січня 12:17
В Україні намолочено 25,2 млн тонн кукурудзи докладніше
26 січня 19:00
Проект «Сімейні молочні ферми» на 22% збільшили поголів’я великої рогатої худоби докладніше
25 січня 14:55
95 тисяч агровиробників зареєструвалися у системі ДАР докладніше
24 січня 15:57
Комітет з питань аграрної та земельної політики прозвітував про результати роботи за період роботи восьмої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання докладніше
23 січня 20:45
Аграрії Полтавщини намолотили більше 5 мільйонів тонн зерна докладніше
21 січня 10:39
З початку 2023 року Україна відвантажила 2,3 млн тонн агропродукції докладніше
20 січня 15:59
ФАО допоможе українським аграріям насінням 12 овочів докладніше
16 січня 19:15
У Комітеті з питань аграрної та земельної політики відбувся круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення державного регулювання в сфері обігу та поводження з генетично-модифікованими організмами» докладніше
28 листопада 2022, 17:00

Олександр Гайду: Україна та Канада посилять співпрацю задля світової продбезпеки

Таку заяву зробив очільник Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду під час форуму Rebuild Ukraine, що днями відбувся у Торонто.

Серед учасників заходу - понад 300 компаній з України та Канади, які планують проекти відбудови України, у тому числі в агросекторі.

Зараз триває робота над розширенням Угоди про вільну торгівлю між країнами.

«Канада системно підтримує українських аграріїв: скасувала мита та квоти на наш експорт, першою надала допомогу на придбання засобів тимчасового зберігання врожаю, розширює ринок для нашої агропродукції», - зазначив Олександр Гайду.

Сума товарообігу агропродукції між Україною та Канадою зростає щороку. Найбільше Україна експортує продукти переробки овочів, плодів, жири, олії. Натомість наша держава активно імортує з Канади різні види замороженої риби.

«Канада, як і Україна, є потужним гарантом світової продбезпеки. А також має високий рівень розвитку технологій у сфері ГМО, використанні пестицидів та агрохімікатів, насінництві. Саме в цих напрямках сьогодні тривають зміни і в Україні. Тому сподіваємося на ще більш активну спільну роботу між нашими державами. Посилення цієї співпраці - це крок до забезпечення світової продбезпеки», - додав Олександр Гайду.