27 січня 12:17
В Україні намолочено 25,2 млн тонн кукурудзи докладніше
26 січня 19:00
Проект «Сімейні молочні ферми» на 22% збільшили поголів’я великої рогатої худоби докладніше
25 січня 14:55
95 тисяч агровиробників зареєструвалися у системі ДАР докладніше
24 січня 15:57
Комітет з питань аграрної та земельної політики прозвітував про результати роботи за період роботи восьмої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання докладніше
23 січня 20:45
Аграрії Полтавщини намолотили більше 5 мільйонів тонн зерна докладніше
21 січня 10:39
З початку 2023 року Україна відвантажила 2,3 млн тонн агропродукції докладніше
20 січня 15:59
ФАО допоможе українським аграріям насінням 12 овочів докладніше
16 січня 19:15
У Комітеті з питань аграрної та земельної політики відбувся круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення державного регулювання в сфері обігу та поводження з генетично-модифікованими організмами» докладніше
16 січня 2023, 19:15

У Комітеті з питань аграрної та земельної політики відбувся круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення державного регулювання в сфері обігу та поводження з генетично-модифікованими організмами»

 

16 січня 2023 року у Комітеті з питань аграрної та земельної політики за ініціативи Секретаря Комітету Івана Чайківського відбувся круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення державного регулювання в сфері обігу та поводження з генетично-модифікованими організмами».

Під головуванням голови підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС), виконання міжнародно-правових зобов'язань України у сфері європейської інтеграції Марини Нікітіної у засіданні круглого столу взяли участь народні депутати України – члени Комітету, представники Мінагрополітики, МОЗу, Міндовкілля, Держпродспоживслужби, Держекоінспекції, профільних громадських організації, науковці та міжнародні експерти.

Під час круглого столу були обговорені дискусійні положення євроінтеграційного проекту Закону «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки», реєстр. № 5839, який підготовлено Комітетом до другого читання.

Учасниками заходу було відмічено, що зазначений проект Закону має низку позитивних ініціатив, серед яких: удосконалення системи оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та на довкілля, зміна механізмів держреєстрації ГМО, удосконалення вимог до маркування ГМ-продукції та правил щодо її простежуваності тощо. Крім того, проектом передбачено посилення державного контролю у сфері поводження з ГМО.

Проте під час виступів представники профільних аграрних асоціацій висловили побоювання щодо перехресного запилення традиційних с/г культур культурами ГМО походження. Також було акцентовано увагу на проблемі можливого змішування ГМ-продукції на елеваторах або під час її транспортування із звичайною сільськогосподарською продукцією.

За результатами круглого столу учасниками було прийнято рішення про надання Комітету пропозицій для його подальшого доопрацювання.