«Понад 80% риби та рибної продукції, яку споживають в Україні, це імпорт. За даними Держстату, у 2022 році ціни на імпортну рибу зросли майже на третину. Через це українці відмовляють собі у споживанні цього продукту», - зазначив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.
За словами народного депутата, аби не зупиняти роботу, українські виробники вимушені купувати продукцію закордоном. Через війну здорожчало транспортування риби в Україну, а це позначилось і на підвищенні цін на готову продукцію, наприклад, рибні консерви.
«Ми розуміємо, що через війну та замінування у в найближчі роки вилов риби швидко не відновиться. Але рівень споживання українцями риби потрібно збільшувати, відповідно необхідно спрощувати доступ виробникам до якісної та дешевшої сировини», - зазначив Олександр Гайду.
За його словами, такі можливості створює «рибна реформа». Відповідні законопроекти - на розгляді у парламенті.
«Реформа дозволить збільшити вилов української риби втричі, зросте кількість користувачів водних біоресурсів. Також, вона пропонує спростити доступ українському бізнесу до міжнародних ринків риби та рибопродукції. У підприємців буде робота та якісна сировина, а в українців - свіжа риба на столах. Війна - не привід стояти на місці», - підкреслив Олександр Гайду.
Нагадаємо, що законопроект №7616, який передбачає запуск рибної реформи, підтриманий у парламенті у першому читанні.