07 червня 16:57
ЗАЯВА народних депутатів України - членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики щодо терористичного акту - підриву росіянами Каховської ГЕС докладніше
07 червня 14:55
238 мільйонів гривень державної підтримки отримали аграрії з початку 2023 року докладніше
06 червня 15:37
Олександр Гайду: підрив Каховської ГЕС - загроза продовольчій безпеці світу докладніше
06 червня 15:15
Програма USAID АГРО надала добрива та насіння 8,223 агровиробникам докладніше
05 червня 14:27
В Україні посіяно понад 12 млн га ярих зернових та олійних культур докладніше
04 червня 14:24
ФАО оцінила вплив війни на діяльність малих фермерів докладніше
01 червня 17:16
Німеччина запускає новий партнерський проєкт для сталого розвитку плодоовочевого сектору в Україні докладніше
31 травня 13:59
Олександр Гайду: інвестиції в переробку дадуть потужний розвиток аграрної галузі докладніше
23 березня 2023, 16:00

Члени Комітету з питань аграрної та земельної політики взяли участь в зустрічі з аграріями з метою обговорення проблемних питань ведення сільського господарства в умовах війни

 

Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду разом з Головою Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександром Завітневичем, Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським обговорили з аграріями чутливу тему ведення господарської діяльності на тимчасово окупованих територіях.

На даний час на окупованих територіях положення громадян України, зокрема і аграрних підприємців, є вкрай складним. Для більшості громадян основним завданням є щоденне виживання в очікуванні звільнення від окупантів. Проте в рамках нинішнього законодавства немає чіткого розмежування щодо добровільних та примусових дій під тиском окупантів, які можуть трактуватися як пособництво державі-агресору. Тому головною проблемою залишається встановлення межі між звичайним господарюванням та колабораціонізмом.

Учасники заходу обговорили проблему, в тому числі, через призму двох законопроектів «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо особливостей діяльності на тимчасово окупованій території України» (реєстр. №7646 від 08.08.2022) та «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність» (реєстр. №7647 від 08.08.2022).

Зазначені проекти по суті декриміналізують певні види правомірної господарської діяльності, в тому числі діяльність у сфері сільськогосподарського товаровиробництва.

В заході також взяли участь голови підкомітетів Комітету з питань аграрної та земельної політики Андрій Богданець, Максим Гузенко, Дмитро Костюк, Артем Нагаєвський, Марина Нікітіна, Артем Чорноморов, члени Комітету Богдан Торохтій, Валерій Стернійчук, Володимир Тимофійчук, керівник секретаріату Комітету Олександр Старинець та член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко, представники Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, обласних військових адміністрацій.