07 червня 16:57
ЗАЯВА народних депутатів України - членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики щодо терористичного акту - підриву росіянами Каховської ГЕС докладніше
07 червня 14:55
238 мільйонів гривень державної підтримки отримали аграрії з початку 2023 року докладніше
06 червня 15:37
Олександр Гайду: підрив Каховської ГЕС - загроза продовольчій безпеці світу докладніше
06 червня 15:15
Програма USAID АГРО надала добрива та насіння 8,223 агровиробникам докладніше
05 червня 14:27
В Україні посіяно понад 12 млн га ярих зернових та олійних культур докладніше
04 червня 14:24
ФАО оцінила вплив війни на діяльність малих фермерів докладніше
01 червня 17:16
Німеччина запускає новий партнерський проєкт для сталого розвитку плодоовочевого сектору в Україні докладніше
31 травня 13:59
Олександр Гайду: інвестиції в переробку дадуть потужний розвиток аграрної галузі докладніше
19 травня 2023, 15:05

Олександр Гайду: "Сподіваємось на продовження транзиту української агропродукції через Польщу"

 

Пришвидшити перевірки на кордоні та продовжити транзит української продукції через Польщу. Про це закликав голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду під час онлайн-зустрічі з Головою та членами Комісії з питань сільського господарства Сейму Республіки Польщі.

За словами Олександра Гайду - транзит українських товарів через Польщу має тривати і далі. Це важливо для продовольчої безпеки світу та підтримки українських аграріїв.

«Українські фермери і так сильно постраждали через війну. Вони вимушені працювати під обстрілами, проводити посівну та збирати врожай ризикуючи власним життям заради забезпечення інших країн продовольством. Крім того, наші аграрії вимушені витрачати величезні кошти на логістику, яка значно здорожчала через блокаду росією морських шляхів. Просимо зрозуміти проблеми наших аграріїв та продовжити транзит української агропродукції», - зазначив Олександр Гайду.

Також, народний депутат закликав Польщу пришвидшити проведення фітосанітарних перевірок на кордоні, аби відновився нормальний рух вантажівок. Адже досі є величезні черги на кордоні з українським вантажем.

Голова Комісії з питань сільського господарства Сейму Республіки Польщі Лешек Галемба запевнив, що підтримка України триватиме і далі. Члени комітету виразили готовність шукати разом конструктивні рішення для благополуччя польських та українських аграріїв.

«Шукаємо можливості для посилення співпраці для обох країн. Ми продовжимо діалог заради збереження продовольчої безпеки. Дякуємо польським колегам за потужну підтримку України протягом воєнного часу», - підкреслив Олександр Гайду.