07 червня 16:57
ЗАЯВА народних депутатів України - членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики щодо терористичного акту - підриву росіянами Каховської ГЕС докладніше
07 червня 14:55
238 мільйонів гривень державної підтримки отримали аграрії з початку 2023 року докладніше
06 червня 15:37
Олександр Гайду: підрив Каховської ГЕС - загроза продовольчій безпеці світу докладніше
06 червня 15:15
Програма USAID АГРО надала добрива та насіння 8,223 агровиробникам докладніше
05 червня 14:27
В Україні посіяно понад 12 млн га ярих зернових та олійних культур докладніше
04 червня 14:24
ФАО оцінила вплив війни на діяльність малих фермерів докладніше
01 червня 17:16
Німеччина запускає новий партнерський проєкт для сталого розвитку плодоовочевого сектору в Україні докладніше
31 травня 13:59
Олександр Гайду: інвестиції в переробку дадуть потужний розвиток аграрної галузі докладніше
24 травня 2023, 15:04

Члени Комітету з питань аграрної та земельної політики провели онлайн зустріч з колегами з Сейму Республіки Литва

 

24 травня 2023 року в режимі відеоконференції відбулась зустріч народних депутатів України - членів Комітету з питань аграрної та земельної політики з депутатами Комітету сільського господарства Сейму Республіки Литва.

У заході взяли участь Голова Комітету Олександр Гайду, народні депутати України - члени Комітету Марина Нікітіна, Сергій Бунін, Дмитро Соломчук та керівник секретаріату Комітету Олександр Старинець.

В ході зустрічі було зазначено, що з 28 липня 2020 року між Литвою, Польщею та Україною діє тристоронній регіональний альянс «Люблінський трикутник», який був створений для політичного, економічного, культурного та соціального співробітництва та з метою зміцнення діалогу між країнами, підтримки інтеграції України в Європейський Союз та НАТО і спільної протидії російській агресії в Україні.

В рамках цього об’єднання кожна сторона відстоює спільні цінності та інтереси і спільно відповідає за майбутнє країн і регіону, який протягом останніх років перебуває в центрі подій глобальної політики.

Народні депутати акцентували, що для України, як майбутнього члена ЄС, зараз дуже важлива підтримка Литви, зокрема в частині аграрного експорту, щоб на рівні країн-сусідів зняти «напруження» в питанні імпорту української аграрної продукції та відмінити обмеження і зберегти темпи транзиту української сільськогосподарської продукції через держави-члени ЄС до третіх країн.

Також було зазначено, що Литва має величезний досвід у сфері імплементації аграрного законодавства ЄС, зокрема, в сфері ветеринарії, безпечності харчових продуктів, розвитку фермерства тощо.

Тому народні депутати України - члени Комітету зауважили на важливості співпраці з литовськими колегами в ракурсі отримання та застосування досвіду країн-членів ЄС в процесі законодавчої євроінтеграції та підготовки до участі у спільній європейській аграрній політиці.

Голова Комітету сільського господарства Сейму Республіки Литва Вікторас Пранцкетіс запевнив українських колег у повній всебічній підтримці України, а також у подальшій співпраці між комітетами та парламентами.