Держава залучає максимально можливі важелі та заходи для підтримки аграрного сектору та забезпечення сільгоспвиробників необхідними коштами та виробничими ресурсами, інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.
Так, за даними Мінагрополітики майже 30,5 мільйонів гривень виплатили ще 7 фермерським господарствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та теплиць у рамках урядової грантової програми з підтримки малого та середнього бізнесу.
За умовами програми, тепер ці підприємці повинні найняти 30 постійних та 705 сезонних працівників.
Загалом від початку 2023 року виплачено майже 232 млн гривень державної підтримки 68 господарствам. Зокрема, понад 187 млн гривень отримали 60 агропідриємств на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства, ще понад 44 млн гривень - 8 господарств на теплиці.
Зазначається, що урядова грантова програма передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг - можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень». З початку дії програми вже виплачено понад 282,3 млн гривень 79 суб’єктам господарювання.
Також, за даними Київської ОВА аграрії Київщини - на другому місці за кількістю отриманих грантів та перші серед інших регіонів за загальною площею заявників у межах державної програми зі створення та розвитку садів і теплиць.
На сьогодні 15 підприємств області скористалися програмою з підтримки на закладання садів, для них виділять близько 58 млн грн. На теплиці - два підприємства мають отримати 9 млн грн.
Загальна площа земель заявників під закладання садів складає 241,29 га. Відповідно до поданих заявок, сади закладаються здебільшого з плодово-ягідних, овочевих культур. Також висаджується фундук, волоський горіх, лохина, чорниця, малина, обліпиха, суниця садова, порічка та смородина.
Наразі вже повністю виплачені гранти чотирьом підприємствам, десяти - частково з державного фонду. За попередніми даними, буде створено 48 постійних робочих місць і близько 750 сезонних працівників буде найнято для збору врожаю.
Крім того, за інформацією Київської ОВА, на Київщині діє обласна програма з підтримки фермерів «Дієвий аграрій - успішна громада». Це - часткова компенсація громадянам для придбання великої рогатої худоби. Відповідно до неї 70% вартості буде компенсуватися з обласного бюджету.
Також надаватимуть дотації за утримання корів молочного та молочно-м’ясного напрямку на територіях, де велися активні бойові дії. На це передбачено 3 млн грн.