21 вересня 18:15
Розмінування сільськогосподарських земель: обстежено 200 тис. гектарів докладніше
20 вересня 21:30
Українські аграрії засіяли вже 1 млн га озимого ріпаку докладніше
19 вересня 17:21
Подовжено терміни виплати компенсацій за втрачений врожай через теракт на Каховській ГЕС докладніше
18 вересня 20:30
В Україні намолочено перший мільйон тонн насіння соняшника докладніше
15 вересня 20:00
Нові програми для агросектора: фермерам надаватимуть компенсацію за страховку майбутнього врожаю докладніше
15 вересня 17:30
Президент України підписав євроінтеграційний Закон щодо державного контролю за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції докладніше
13 вересня 18:45
Близько 54 млрд гривень банківських кредитів виплатили аграріям на розвиток підприємств докладніше
12 вересня 17:15
В Україні обстежено 40% сільськогосподарських земель на деокупованих територіях докладніше
07 червня 2023, 16:57

ЗАЯВА народних депутатів України - членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики щодо терористичного акту - підриву росіянами Каховської ГЕС

 

Підривом Каховської ГЕС окупанти знову загрожують продовольчій безпеці світу.

Через зміни клімату близько 2/3 території України знаходиться у зоні ризикованого землеробства. На окремих територіях України, насамперед Півдня України, аграрне виробництво без зрошення неможливе.

Підрив Каховської ГЕС - це терористичний акт, який створив смертельну небезпеку для усіх людей і всього живого по обидва береги Дніпра нижче Каховського водосховища, а також беззаперечний і безпрецедентний акт екоциду, вплив якого виходить далеко за межі України і зачіпає екосистему всього Чорноморського регіону.

Водночас, ця катастрофа знищує сільськогосподарські посіви на значних територіях і ставить під загрозу сільськогосподарське виробництво у Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях, які користуються водою з Каховського водосховища для поливу.

Ці регіони щорічно потерпають від посухи і єдиним джерелом зрошення для цих областей є Каховське водосховище.

За попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіян на Каховській ГЕС, на Херсонщині передбачається затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі, а також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.

Україна є житницею світу та щодня працює над тим, щоб попри всі складнощі, створені агресором, виконати свої зобов'язання, в тому числі як гаранта глобальної продовольчої безпеки, і не допустити збільшення голоду у світі.

Ця трагедія має катастрофічні наслідки як для України так і всього цивілізованого світу.

Терористичний акт на Каховській ГЕС фактично залишив без джерела води 94% зрошувальних систем в Херсонській, 74% - в Запорізькій та 30% - в Дніпропетровській областях. Знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі.

Жодна країна світу не має бути осторонь цього глобального акту тероризму, оскільки росія може здійснювати і надалі ще катастрофічніші за наслідками терористичні акти.

Світ має діяти рішуче, щоб зупинити та засудити дії росії. Ми вкотре закликаємо міжнародних партнерів до необхідної та своєчасної підтримки України в протистоянні проти російської агресії!

 

Народні депутати України – члени Комітету

Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики