06 грудня 16:00
В Україні цьогоріч розмінували майже 195 тисяч га сільськогосподарських земель докладніше
05 грудня 20:00
Понад 550 млн гривень грантової підтримки одержали аграрії в цьому році на розвиток садів і теплиць докладніше
04 грудня 21:00
В Україні намолочено майже 77 млн тонн зернових та олійних культур докладніше
01 грудня 20:00
Країни ЄС підтримують гуманітарну програму "Зерно з України" докладніше
29 листопада 15:14
Фермери Херсонщини отримають модульні сховища для агропродукції докладніше
28 листопада 16:29
Використання Державного аграрного реєстру є найліпшим рішенням для підтвердження походження агропродукції докладніше
28 листопада 12:30
В Україні намолочено 75,7 млн тонн нового врожаю докладніше
23 листопада 15:26
Врожай 2023: фермери зібрали 29 млн тонн овочів докладніше
18 липня 2023, 17:00

Члени Комітету з питань аграрної та земельної політики ознайомились з роботою рибогосподарських підприємств в Одеській області

 

Майже півтора роки активної фази військового вторгнення рф в Україну вкрай негативно вплинули на галузь рибного господарства України. За оцінками ФАО, військові дії лише за 2022 рік завдали збитків рибному господарству на суму близько 47 млн дол. США.

Під час військової агресії рф проти України рибне господарство наряду з іншими секторами аграрної галузі виступає важливим елементом продовольчої безпеки України та світу в цілому.

Саме тому необхідно подальше втілення реформи рибної галузі та забезпечення сталого управління водними біоресурсами.

18 липня 2023 року в рамках проведення комітетських слухань на тему: «Рибна галузь: простежуваність «від вилову до споживання» члени Комітету ознайомились з роботою рибогосподарських підприємств Одеської області в умовах війни.

Так, у м. Теплодар Одеської області оглянули виробничі потужності компанії «Ройчер». Дане підприємство є виробником понад 20 видів сухих екструдованих кормів торгівельної марки ТМ «Ройчер» (для домашніх тварин - собак та кішок) та 16 видів сухих екструдованих кормів торгівельної марки ТМ «Ройчер АКВА» (для прісноводних гідробіонтів - коропових, осетрових, форелевих, сомових та тіляпії).

Народні депутати ознайомились з заводською виробничою лабораторію, яка забезпечує контроль сировини, контроль виробничого процесу та контроль виробленої продукції.

Як зазначалось, завод «Ройчер» має договори з державними сертифікованими лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи, з випробувальним центром Одеської регіональної державної лабораторії тощо.

Також, члени Комітету мали можливість ознайомитись з роботою рибодобувного підприємства ПП «Дністер» у с. Маяки Одеської області.

Зазначене підприємство вже давно на ринку України, здійснює прісноводне рибальство та має постійні затверджені квоти на добування водних біоресурсів загальнодержавного значення.

Окремо народні депутати мали можливість ознайомитись з одним із етапів простежуванності водних ресурсів під час огляду рибоприймального пункту ТОВ «Вилковський рибзавод» у м. Вилкове, яке займається прісноводним рибальством, переробкою та консервуванням риби, ракоподібних і молюсків тощо.