29 листопада 15:14
Фермери Херсонщини отримають модульні сховища для агропродукції докладніше
28 листопада 16:29
Використання Державного аграрного реєстру є найліпшим рішенням для підтвердження походження агропродукції докладніше
28 листопада 12:30
В Україні намолочено 75,7 млн тонн нового врожаю докладніше
23 листопада 15:26
Врожай 2023: фермери зібрали 29 млн тонн овочів докладніше
22 листопада 18:15
Євроінтеграція: молочники України та ЄС почали об’єднання докладніше
19 листопада 06:51
Привітання з Днем працівників сільського господарства докладніше
16 листопада 19:30
У Брюсселі відбулась зустріч делегації Комітету з питань аграрної та земельної політики з депутатами Комітету Європейського парламенту з питань сільського господарства та сільського розвитку докладніше
15 листопада 18:15
Представники Комітету з питань аграрної та земельної політики взяли участь у круглому столі щодо перспектив розвитку сільського господарства в Україні, який відбувся у Ганновері (Німеччина) докладніше
28 вересня 2023, 19:30

12 тисяч українських аграріїв отримали добрива для осінньої посівної від програми USAID AGRO

 

Попри військову агресію рф проти України постійно відбувається плідна співпраця держави з міжнародними партнерами для підтримки українських фермерів. Сьогодні світ надзвичайно взаємопов’язаний і українське сільське господарство продовжує відігравати одну з найважливіших ролей в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки, - інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за співпраці Міністерства з аграрної політики та продовольства з Урядом США через Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) у межах ініціативи AGRI-Україна спільно з партнерами відбулось відкриття програми з роздачі добрив на осінню посівну «Добрива NPK від USAID АГРО». В рамках цієї програми безоплатно надано 12 тисячам українських аграріїв мінеральні добрива для осінньої посівної кампанії.

Загальна вартість поставлених добрив складає $5 млн. Ці кошти надало міністерство закордонних справ Республіки Корея. Кожен учасник програми зможе отримати 1 тонну нітроамофоски (NPK 16:16:16/15:15:15) для основного та припосівного внесення. Загалом українським аграрним виробникам передадуть 12 тис. т добрив.

Варто зазначити, що до війни Україна забезпечувала внутрішні потреби в азотних добривах на 75%. Однак у зв’язку з повномасштабним вторгненням виробництво скоротилось через логістичні проблеми, розрив виробничих ланцюгів та зростання вартості сировини. Це обмежило доступ мікро, малих та середніх фермерів до добрив. USAID допомогає агровиробникам забезпечити свої господарства необхідними добривами восени та продовжувати роботу наступного року.

Надання мінеральних добрив для агровиробників є частиною масштабніших заходів Програми USAID АГРО у межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) - AGRI-Україна. У 2022 році USAID започаткував Ініціативу у відповідь на загальносвітову продовольчу кризу, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією війни.

Навесні 2023 року понад 8200 українських агровиробників вже отримали від USAID понад 6300 тонн добрив, а також насіння для посіву понад 48,300 гектарів соняшника та 15,000 гектарів кукурудзи. Ці заходи сприяють зміцненню усього агросектору та допомагають зберегти його потенціал як одного з головних рушіїв зростання української економіки.