Українські аграрії попри труднощі через військову агресію росії проти України кожного дня працюють для забезпечення продовольчої безпеки країни, - повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.
Так, за даними Миколаївської обласної військової адміністрації на сьогодні більша частина сільськогосподарських товаровиробників Миколаївщини проводять роботи з підживлення озимини. За сприятливих агрокліматичних умов масова посівна ярових розпочнеться в березні.
Під урожай 2024 року очікується посіяти в межах 1350-1450 тис. га сільськогосподарських культур, з яких озимі вже посіяно на площі 521,7 тис. га. Ярий клин очікується посіяти на площі 830-930 тис. га. Основні культури – це соняшник, кукурудза на зерно, ярий ячмінь, овочі.
Водночас, за даними Мінагрополітики фермерам з деокупованих територій Херсонщини Уряд допоможе провести весняну посівну. Наразі в регіоні 45% агропідприємств відновили свою діяльність лише наполовину, 30% – досі не працюють.
Для підтримки агровиробників з деокупованих територій Уряд планує реалізацію низки програм, найголовніша – це допомога у розмінуванні територій. В державному бюджеті на 2024 рік для цих цілей передбачено 3 млрд гривень. Також спрощена процедура сертифікації операторів для проведення розмінування, що дозволить очистити цьогоріч значні площі.
Зазначається, що в державному бюджеті на цей рік закладені кошти для програми, яка передбачає компенсацію 25% вартості при купівлі обладнання вітчизняних виробників. Також аграрії з деокупованих територій, які обробляють до 120 га, зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги від держави.
Продовжить діяти програма з розвитку меліорації, якою передбачено компенсація до 50% вартості на відновлення зрошувальних систем.
Аграрії Херсонщини можуть скористатися урядовою грантовою програмою на розвиток садів і теплиць.
Також зазначено, що внесені до пільгової програми «Доступні кредити 5-7-9» зміни допоможуть аграріям з деокупованих територій отримати кредит на обігові кошти під 3% річних, на інвестиційні на 1% у перші два роки.
Всі зазначені заходи підтримки створюють доступні умови для проведення весняної посівної.