18 березня 2015 року в Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин відбулись Комітетські слухання на тему: "Про стан інфраструктури меліоративних систем зрошуваного землеробства та її окремих об'єктів в Україні"

01 квітня 2015, 13:42

18 березня 2015 року в Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин відбулись Комітетські слухання на тему: «Про стан інфраструктури меліоративних систем зрошуваного землеробства та її окремих об’єктів в Україні».

 

На заході були присутні народні депутати України, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Лапа В.І., в.о. Голови Державного агентства водних ресурсів України Чунарьов О.В., представники органів місцевої влади Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, науковці, представники громадських організацій та бізнесу.

 

 

Відкриваючи комітетські слухання, Голова Комітету Кутовий Т.В.  зазначив, що дані слухання були ініційовані з метою обговорення системних проблем, які виникли у зрошувальному землеробстві України, а також пошуку шляхів їх вирішення.

Під час обговорення було констатовано, що реалізації потенціалу зрошувального землеробства перешкоджає недостатня фінансова підтримка з боку держави та відсутність чітких і зрозумілих підходів до залучення інвестицій у галузь, невирішеність низки юридичних проблем, які були спричинені зміною структури належності меліоративних фондів, що в свою чергу посприяло руйнуванню окремих елементів меліоративних мереж, пограбуванню трубопроводів, порушенню технологічної цілісності комплексу меліоративних систем, а також відсутність цілісного стратегічного бачення моделі управління зрошувальним землеробством.

За підсумками роботи комітетських слухань, голова підкомітету з питань ціноутворення та зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі Хлань С.В. озвучив рекомендації Комітетських слухань, що ставлять за мету вжити всіх невідкладних заходів щодо комплексного розв’язання проблеми агропромислового комплексу в період фінансової кризи, напрацювати процедуру управління зрошувальним землеробством та комплексом меліоративних систем в Україні, розробити систему для забезпечення їх технологічної цілісності та безперебійного функціонування, а також найближчим часом продемонструвати інвесторам чітку, зрозумілу, прозору та передбачувану систему залучення  інвестицій.