Голова Комітету Тарас Кутовий взяв участь у відкритті Проекту "Аграрні розписки в Україні"
19 жовтня 2015, 14:42
13 жовтня відбулось офіційне відкриття Проекту «Аграрні розписки в Україні», який запроваджується Групою Світового банку у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Мета Проекту – активізувати роботу щодо запровадження в Україні аграрних розписок. Це новий інструмент, який передбачає спрощення доступу малим та середнім сільгоспвиробникам до фінансових та матеріально-технічних ресурсів.
Першими в Україні механізм аграрних розписок почали запроваджувати аграрії Полтавської області. Ще торік тут почав здійснюватися відповідний пілотний проект, який мав відпрацювати впровадження аграрних розписок в області. А у подальшому – поширити накопичений досвід і на інші регіони.
Ці сподівання справдилися досить швидко. Сьогодні на Полтавщині загалом видано 10 аграрних розписок, із яких 9 – товарних і 1 – фінансова. Середній розмір зобов’язань за однією аграрною розпискою склав приблизно 3 млн. грн.
Механізм аграрних розписок в Україні впроваджується за сприяння Швейцарської Конфедерації. «Ми маємо програму співпраці з Україною. Її бюджет становить приблизно 100 млн. швейцарських франків. Програма охоплює кілька напрямків діяльності. Одним із пріоритетів нашої роботи в Україні є підтримка того, що ми називаємо сталим економічним розвитком. Це саме той напрямок, у якому реалізується Проект «Аграрні розписки в Україні». - пояснив Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш.
За словами учасників офіційного відкриття Проекту, серед яких був і Голова парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий, функція аграрних розписок не обмежується винятково поповненням обігових коштів сільгоспвиробників. Водночас формується транспарентний земельний кадастр, вдосконалюється система бухгалтерського та податкового обліків, створюється база сільгоспвиробників, які ефективно працюють і сумлінно виконують свої зобов’язання за аграрними розписками. І всі ці дані фіксуються в Аграрних Реєстрах. Тож потенційні партнери в будь-який момент можуть скористатися такими даними і, виходячи з них, ухвалити відповідальні рішення щодо налагодження співпраці.