Тарас Кутовий: Аграрна галузь зазнала значних втрат через анексію Криму, але змогла відкрити нові ринки

22 грудня 2015, 11:47

Тарас Кутовий: Аграрна галузь зазнала значних втрат через анексію Криму, але змогла відкрити нові ринки

 

Втрата анексованих територій у Криму позначилася на виробничих можливостях аграріїв, але разом з тим, галузь зуміла мобілізуватися і вийти на нові ринки, зазначає голова Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий.

 

"Відбулась втрата територій, на яких здійснювалося сільське господарство, втрата власності. Кожен гектар, кожна сотка української землі, яка була вкрадена у нас — цього пережити точно не можна. Значний удар був в питанні торгівлі з Російською Федерацією, але українські компанії вдало переорієнтувалися на азійські, європейські ринки", - сказав Кутовий. За його словами, поглиблення переорієнтації відбувається і далі, і немає ніякої катастрофи, якою Росія лякала Україну - що без їхніх ринків збуту країна "загнеться".

 

Народний депутат наголосив, що Україна має надзвичайні можливості і ми маємо використовувати ту ситуацію, яка сьогодні складається в світі, щоб продовжувати розвиток своїх ринків. Крім того, додав "ударівець",  не варто остерігатися зони вільної торгівлі з країнами Європейського Союзу, угода про яку почне діяти з 1 січня 2016 року. Депутат переконаний, що європейські товари не "задушать" українського виробника. "Європейці навіть побоюються українського виробника. Вони можуть душити його тільки в контексті дотацій, які вони дають на галузь. В нас немає таких дотацій. В ЄС на аграрну галузь виділяють декілька десятків мільйонів євро. В Україні на наступний рік ми поки що бачимо 300 млн гривень", - наголосив Тарас Кутовий.

 

Народний депутат переконаний, що Україна має розвивати кооперативний рух. За його словами, фермер який працює на 50-100 гектарах, ніколи не буде конкурентноздатний по відношенню до холдинга, який обробляє 50-100 тисяч гектарів. Кутовий підкреслив, що держава повинна вирівняти умови конкурентноздатності і навіть створити більш привабливі умови для маленького фермера через підтримку. "Але я не бачу цього в бюджеті який запропонований урядом і це викликає у мене певне занепокоєння”, - наголосив депутат.