Відбулось засідання робочої групи, створеної при Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин, з підготовки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем»
07 листопада 2018, 17:15
Сьогодні, 7 листопада 2018 року відбулось засідання робочої групи, створеної при Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин, з підготовки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем».
У засіданні робочої групи взяли участь народні депутати України – члени Комітету, керівництво Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України, уповноважені представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, керівники профільних організацій та компаній, науковці, а також представники міжнародних організацій.
Під час обговорення проблемних питань, які стримують розвиток зрошувального землеробства, учасники засідання відмітили, що сьогодні в умовах глобального потепління клімату спостерігається стійка тенденція до суттєвого збільшення числа років з посухами. Цей процес має все більший вплив на продуктивність сільського господарства, призводить до серйозних втрат врожаю та завдає величезних збитків аграріям. Присутні зазначили, що саме тому роль зрошення, як стабілізуючого чинника аграрного виробництва, значно зростає.
Також учасники заходу наголосили на необхідності значного оновлення, модернізації та реконструкції зрошувальної інфраструктури в Україні, що, в свою чергу, вимагає значних фінансових ресурсів, а також змін в управлінні та експлуатації меліоративних систем.
Окрему увагу учасники робочої групи приділили обговоренню концептуальних положень законопроекту щодо об’єднання водокористувачів, як однієї з форм ефективного та раціонального використання зрошувальної інфраструктури.
За результатами обговорення учасники заходу відмітили необхідність невідкладної розробки відповідного законопроекту з урахуванням напрацьованих пропозицій та його обговорення на наступному засіданні робочої групи.