Комітет з питань аграрної та земельної політики: «Щоденна військова агресія Росії завдає руйнівну шкоду сільському господарству в Україні»

18 березня 2022, 19:49

 

Щоденна військова агресія Росії завдає руйнівну шкоду сільському господарству в Україні, підриваючи продовольчу безпеку держави та світу.

Після вторгнення російських військ на територію України і внаслідок активних бойових дій, що тривають і надалі, в багатьох ключових регіонах немає фізичної можливості розпочати сівбу. До того ж в низці областей України є загроза мінувань російськими окупантами сільськогосподарських угідь.

Так, за попередньою оцінкою інформаційного агентства «АПК-Інформ» загальна площа посівів ярих зернових культур в Україні під урожай 2022 року через воєнне вторгнення РФ в Україну може скоротитися із 7,7 млн га минулого сезону до 4,7 млн га нинішнього (скорочення на 39%). З урахуванням поточної географії бойових дій з посіяних 7,6 млн га озимої пшениці, жита та ячменю сумарно до підживлення, а потім і збирання доступними можуть виявитися лише 5,5 млн га, що відповідає втратам площ на рівні 28%.

Щодня окупанти цілеспрямовано знищують сільськогосподарську техніку. Систематичні випадки таких дій зафіксовано в Броварському районі (Київська область), Мелітопольському районі (Запорізька область), Прилуцькому, Ніжинському, Новгород-Сіверському районах (Чернігівська область), в низці районів Херсонської та Харківської областей.

Також сільськогосподарська техніка масово реквізується загарбниками для проведення інженерних робіт, побудови укріплень та для використання як тягачів для бронетехніки. До цих робіт примусово залучається місцеве населення в окупованих населених пунктах.

Окупанти свідомо знищують об’єкти інфраструктури. Знищено найбільший склад України для зберігання замороженої продукції на Київщині, хлібозавод на Сумщині, обстріляно завод із виробництва напівфабрикатів у Миколаївській області та завод компанії «Данон Україна» у Херсонській області.

Через бойові дії зупинено і знеструмлено ряд птахофабрик, птахи залишились без харчування і приречені на вимирання. Найбільший виробник яєць в Україні повідомив, що 3 мільйони курей можуть померти від голоду, оскільки в країні йде війна і вчасно не було поставлені корми.

Дуже складна ситуація в молочній галузі. Молочні фермери, які опинилися на тимчасово окупованих територіях або в епіцентрі бойових дій, не мали можливості збути молоко через зруйновані логістичні зв’язки. В умовах війни фермери не можуть нормально доглядати тварин та їх годувати.

Водночас саме цей надважкий час об’єднав український народ, аграрії активно допомагають військовим. В умовах війни українські фермери намагаються забезпечити наших захисників, волонтерів та біженців їжею, тому постійно допомагають власною продукцією.