Розблокування українських морських портів необхідне для збереження глобальної продовольчої безпеки

14 червня 2022, 14:41

 

Україна – один із лідерів світового аграрного експорту та поставляє свою продукцію до 191 країни світу. У 2019-2021 роках на нашу державу припадало майже 10% світового експорту пшениці, 15% експорту кукурудзи, 15% експорту ячменю та майже 50% експорту соняшникової олії.

Наша країна годує майже 400 млн людей на планеті. Багато країн, особливо на близькому Сході та в Африці, залежать від імпорту української сільськогосподарської продукції.

Внаслідок військового вторгнення росії до України – порушено світовий продовольчий порядок. Країна-агресор заблокувала експорт української сільськогосподарської продукції, який йшов через морські порти. Доволі низька пропускна здатність альтернативних каналів для експорту не дозволяє своєчасно вивезти призначений для цього врожай.

Заблокованими для експорту в Україні залишається більше 20 млн тонн пшениці, кукурудзи та інших культур. Крім того, неможливий вивіз олії та інших товарів.

В той час, як наші зерносховища переповнені, десятки мільйонів людей на межі голоду.

Блокування українського експорту відбувається ще й на фоні того, що посівна кампанія в Україні завершена на 99% і цього тижня в деяких регіонах почнеться збір нового врожаю озимих культур. На Одещині жнива-2022 вже розпочато. В Ізмаїльському районі стартував збір озимого ячменю.

І головним питанням для українських аграріїв стане зберігання нового врожаю та його подальша реалізація.

Тому члени Комітету вкотре наголошують, що розблокування українських морських портів необхідне для збереження глобальної продовольчої безпеки. І для цього нам потрібна підтримка світової спільноти!