29 червня 2022, 14:30

Непрямі втрати у сільському господарстві оцінюються у 23,3 млрд дол. США

 

Непрямі втрати у сільському господарстві України через зменшення виробництва, блокаду портів та здорожчання виробничих факторів оцінюються у 23,3 млрд дол. США. Такі показники дають розуміння масштабу падіння галузі та величезні потреби для повноцінного відновлення виробництва.

Оскільки значна частина виробництва сільськогосподарських культур знаходиться у регіонах, що страждають від активних бойових дій та окупації, тому втрати через недоотриманий врожай сільськогосподарських культур оцінюються у 9,6 млрд дол. США. Найбільш значуще зниження у прогнозованому врожаї 2022 року відзначається для виробництва пшениці (очікується 33% спад у врожаї 2022 року), соняшнику (32%), ячменю (31%), кукурудзи (18%). Бойові дії порівняно менше впливають на врожай кукурудзи, порівняно з врожаєм інших культур, очікується зниження врожаю у розмірі 18%.

Втрати через менший врожай багаторічних культур склали 89 млн. дол. США. В середньому, для початку плодоношення нових багаторічних насаджень знадобиться п’ять років. Відтак, втрати врожаю багаторічних насаджень впродовж п’яти років складуть 222,4 млн доларів США.

Варто зазначити, що паралельно із прогнозованим врожаєм сільськогосподарських культур, загальні втрати тваринницького сектору оцінюються в 682 мільйони доларів США.

Одним із наслідків російського вторгнення є зниження цін виробників на експортно-орієнтовні товари. Через блокаду портів військово-морськими силами «агресора», Україна зіткнулась з перенасиченістю внутрішнього ринку експортно-орієнтованої продукції та майже чотирикратним здорожчанням експортної логістики. Це призвело до зменшення цін всередині країни на основні експортно-орієнтовані культури більш, як на 30%. Непрямі втрати виробників від зниження цін на експортно-орієнтовні культури (пшениця, кукурудза, ячмінь, соняшник) складають 11,9 мільярдів доларів США.

Народні депутати України - члени Комітету розуміють, що буде важко відновити усі потужності, адже війна ще досі триває. Але кожного дня у постійній співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України роблять усе можливе, щоб допомогти агропромисловому комплексу вистояти та забезпечити продовольчу безпеку в умовах воєнного стану.