01 липня 2022, 15:30

Поки держава-терорист використовує голод як зброю - країни цивілізованого світу об’єднуються задля глобальної продовольчої безпеки

 

Країна-агресор намагається усунути Україну як світового виробника та експортера продовольства. Ворог блокує експорт української сільськогосподарської продукції, знищує аграрну інфраструктуру, незаконно вивозить з тимчасово окупованих територій збіжжя, завдає нищівного удару по економіці нашої держави. Цими діями росія хоче спричинити хаос та голод в Африці та на Близькому Сході, а також монополізувати торгівлю пшеницею.

У 2022 році, за даними ООН, до 323 мільйонів людей у всьому світі перебуватимуть у стані «гострої продовольчої нестабільності» або перебуватимуть у групі високого ризику. До цього призвели як численні взаємопов’язані кризи, так і війна росії проти України, включно з блокуванням експортних шляхів українського зерна.

Також, за словами Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, війна в Україні загрожує голодом і бідністю для 1,7 мільярда людей у всьому світі, що становить 20% населення світу. А за прогнозами EurasiaGroup вже до листопада 2022 року близько 1,9 мільярда людей стикнуться з проблемами продовольчої безпеки.

Тому, на підтримку Групи ООН з глобального реагування на кризи з питань продовольства, енергетики та фінансів (GCRG ООН) G7 створює Глобальний альянс з продовольчої безпеки спільно зі Світовим банком як скоординовану та солідарну відповідь на майбутні виклики.

Відтак, держави «Великої сімки» беруть на себе зобов’язання надати додаткові 4,5 мільярда доларів США для захисту найбільш уразливих верств населення від голоду та недоїдання. Це збільшує загальну суму спільного зобов’язання семи держав щодо глобальної продовольчої безпеки цього року до понад 14 мільярдів доларів.

Лідери «Великої сімки» також закликали всі країни уникати надмірного накопичення продовольства, що може призвести до подальшого підвищення цін. Водночас країни G7 обіцяють тримати відкритими свої продовольчі та сільськогосподарські ринки та закликають усіх партнерів уникати необґрунтованих обмежувальних торговельних заходів, які підвищують нестабільність ринку і, таким чином, ризики для продовольчої безпеки.

Народні депутати України - члени Комітету вдячні країнам «Великої сімки» за безпрецедентну підтримку у боротьбі з російською агресією на аграрному фронті, за докладання зусиль для підвищення глобальної продовольчої безпеки та захисту уразливих верств населення.