02 липня 2022, 16:15

Жнива в Україні набирають обертів

В умовах воєнного стану українські аграрії завершили найважчу посівну кампанію за всю історію незалежності нашої держави та приступили до збору врожаю.

Попри ракетні обстріли, бомбардування, мінування територій, знищення майна сільськогосподарських підприємств, а також цьогорічного врожаю на полях, українські аграрії збирають озимі та ярі зернові.

Так, у Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській та Запорізькій областях аграрії розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яке проведено на площі 131,5 тис. га (1%) при врожайності 22,3 ц/га, намолочено 293,8 тис. тонн зерна нового врожаю в т.ч.:

озимого ячменю обмолочено 106 тис. га при врожайності 23,5 ц/га намолочено 248,4 тис. тон;

озимої пшениці обмолочено 21,8 тис. га, при врожайності 18,1 ц/га намолочено 39,4 тис. тон;

гороху обмолочено 3,8 тис. га, при врожайності 5.2 ц/га намолочено 1.95 тис. тон.

Крім того сільськогосподарські товаровиробники Одещини розпочали збирання озимого ріпаку, який вже обмолочено на площі 1 тис. га та намолочено 1,4 тис. тонн цього насіння.

Незважаючи на постійні обстріли, люди та спецтехніка продовжують працювати на полях під час комендантської години, необхідний дозвіл щодо таких робіт надають в районних військових адміністраціях.

В умовах військової агресії росії питання збору врожаю в Україні, його зберігання та подальшої реалізації набувають глобального значення для продовольчої безпеки всього світу, а українські аграрії продовжують невтомно працювати на рідній землі та забезпечувати не лише себе продовольством, а й весь світ!