95 тисяч агровиробників зареєструвалися у системі ДАР

25 січня 2023, 14:55

 

Попри війну західні партнери йдуть пліч-о-пліч з Україною, надаючи дієву підтримку українським аграріям для забезпечення продовольчої безпеки.

Так, за даними Мінагрополітики впродовж 5,5 місяців функціонування Державного аграрного реєстру (ДАР), в системі зареєструвалося понад 95 000 аграріїв. Найбільша кількість – 75% зареєстрованих – є селянами-одноосібниками, у той час як 25% – це ФОПи та юридичні особи.

У розрізі областей безперечним лідером за кількістю агровиробників, зареєстрованих у ДАР є Миколаївська область – понад 9 000 реєстрацій з серпня 2022 року. Високі показники реєстрації фермерів у ДАР також мають Кіровоградська і Дніпропетровська області – майже 6 000 фермерів від кожної, Вінницька і Волинська – понад 5 500 реєстрацій від кожної, до показника 5 000 реєстрацій впритул наблизились Одеська та Хмельницька області. Позитивну динаміку реєстрації у ДАР демонструють Полтавська – понад 3 500, Рівненська – понад 3 000, Житомирська і Чернігівська області – майже 3 000. Агровиробники продовжують активно реєструватися у Державному аграрному реєстрі.

За час роботи ДАР відбулося чимало оновлень, неодноразово розширювався функціонал та інструментарій платформи. Повноцінно впроваджені за рахунок коштів Європейського Союзу та інших іноземних партнерів 4 програми підтримки малих агровиробників:

бюджетна субсидія на 1 га сільгоспугідь і спеціальна бюджетна дотація на ВРХ (корови) усіх напрямів продуктивності (50 млн євро);

перша гуманітарна допомога у вигляді засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн, реалізована у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО);

у продовження цієї програми – реєстрація для отримання комплектів спеціальної техніки для завантаження / розвантаження зернових рукавів.

Державний аграрний реєстр (ДАР) створено на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції» № 985-IX від 05.11.2020 р., який було ухвалено за поданням Комітету з питань аграрної та земельної політики.

Зараз ДАР – це автоматизована електронна система, заснована Мінагрополітики та впроваджена за рахунок технічної допомоги Світового Банку та коштів Європейського Союзу для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв, що надаються в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.