Питання законодавчого забезпечення державного регулювання в сфері обігу та поводження з генетично модифікованими організмами обговорили у Комітеті з питань аграрної та земельної політики
15 березня 2023, 16:26
15 березня 2023 року у Комітеті з питань аграрної та земельної політики відбувся круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення державного регулювання в сфері обігу та поводження з генетично модифікованими організмами».
Під час круглого столу були обговорені напрацьовані робочою групою положення проекту Закону про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки (реєстр. №5839, ІІ читання).
Відповідні напрацювання були підготовлені з урахуванням пропозицій, наданих за результатами круглого столу 16 січня 2023 року, та зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України. Стосувалися вони, зокрема:
1) уточнення термінології та повноваження окремих органів щодо затвердження відповідних порядків та форм документів,
2) доповнення нормами щодо доступності і відкритості інформації для громадськості;
3) уточнення статті щодо відповідальності та провадженнях у справах про порушення законодавства у сфері поводження з ГМО;
4) встановлення критеріїв оцінювання ризику ГМО для здоров’я людини та критеріїв оцінювання ризику ГМО для довкілля,
5) встановлення заборони для певних ГМО-культур: повна заборона для обігу кукурудзи, заборона на вирощування цукрових буряків та ріпаку на 5 років, а також, що з моменту набуття Україною членства в ЄС дозволяється використання лише тих ГМО, які дозволені в ЄС.
За результатами круглого столу учасниками було зазначено, що першим кроком реформування сфери ГМО відповідно до європейського законодавства буде ухвалення проекту Закону України про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки (реєстр. №5839).
У засіданні круглого столу взяли участь: народні депутати України - члени Комітету з питань аграрної та земельної політики, представники Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної екологічної інспекції України, профільних громадських організації.