Фермери, які вирощують не генномодифіковану сою, зможуть отримати компенсацію за насіння

18 квітня 2023, 19:00

 

Для подолання економічних викликів, з якими стикаються аграрії, в Україні стартував проект з підтримки малих фермерів, які вирощують сою з оригінального насіння. Проект ініціювала Асоціація «Дунайська Соя», щоб показати переваги оригінального насіння сої відносно генномодифікованого, інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики аграрії отримають 15% компенсації за придбане оригінальне сертифіковане насіння сої під посівну кампанію - 2023. У проекті можуть взяти участь виробники із загальним земельним банком до 1000 га, кінцевими бенефеціарними власниками яких є громадяни України.

Як зазначають ініціатори проекту, фермерам також нададуть агрономічний супровід з боку фахівців Асоціації в рамках впровадження програми «Протеїнового партнерства». Така підтримка, на думку Асоціації, стимулюватиме українських аграріїв вирощувати не генномодифіковану сою і сприятиме розвитку потенціалу малих фермерів.

Період проведення проекту: з 3 квітня по 31 липня 2023 року включно. Деталі, перелік документів та інструкція щодо участі вказані на сайті проекту.

Зазначається, що Асоціація «Дунайська Соя» реалізує свою діяльність за підтримки Австрійської Агенції з Розвитку (ADA, Austrian Development Agency) Donau Soja is supported by the Austrian Development Agency. Проект “Протеїнове партнерство” - ініціатива, що покликана сприяти збільшенню обсягу не-ГМ сої, виробленої сталим способом, у Сербії, Боснії та Герцеговині, Молдові та Україні.