Понад 40 000 домогосподарств отримають насіння овочів через USAID
27 квітня 2023, 14:47
Понад 40 000 домогосподарств 382 громад, зокрема 145 – прифронтових та деокупованих, отримають насіння овочів для весняної посівної через Агентство США з міжнародної допомоги (USAID), інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.
Зазначається, що до війни близько третини потреби споживчого ринку України в овочах забезпечувалось завдяки домогосподарствам. Водночас саме овочевий сектор агровиробництва чи не найбільше постраждав внаслідок військової агресії, адже близько 25% овочів вирощувалось у південних та східних областях, які поки ще тимчасово окуповані. Лише за рік ціни на овочі, за даними Держстату, здорожчали на 34%, що робить їх менш доступними для багатьох споживачів. Тому городина, вирощена на присадибних ділянках, має важливе значення для стабілізації ситуації із продовольчою безпекою громад у період військового стану.
У січні компанія Байєр заявила про свою готовність безкоштовно передати аграріям через Ініціативу USAID на підтримку стійкості агросектору (AGRI-Україна) 530 кг насіння моркви та понад 350 т насіння кукурудзи. Незабаром ще сім інших міжнародних насіннєвих компаній (Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan та Syngenta) надали ще 401 кг насіння капусти, моркви, редису, томату, огірків, кукурудзи, цибулі, кавуна, дині, кабачків. Всього насіння овочів отримають більше 40 000 домогосподарств, у тому числі понад 30 000 – зі 145 прифронтових та деокупованих громад.
Організацію логістики насіння забезпечує Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ). Кілька місяців тому ВАГ та USAID АГРО надіслали громадам запити , щоб визначити їх потреби у насінні. Загальний обсяг запитів склав більше 380 тисяч домогосподарств. Зважаючи на обмежену кількість насіння, його першочергово розподілили до деокупованих громад, які надіслали запити. Посівний матеріал доставлять до органів місцевого самоврядування громад, де відповідальні представники сільських чи селищних рад організують роздачу насіння мешканцям громади.
Також Програма USAID АГРО підготувала для агровиробників інфографіку з рекомендаціями для ефективного вирощування та зберігання овочів. ЇЇ можна переглянути та завантажити за посиланням.
Ця допомога – частина ширшої підтримки від USAID, яка надає агровиробникам також добрива, насіння соняшнику і кукурудзи, а восени передала рукави та модульні сховища для зберігання зерна та спів-фінансує дієві бізнес-плани малих і середніх агропідприємств із виробництва і переробки агропродукції.