238 мільйонів гривень державної підтримки отримали аграрії з початку 2023 року

07 червня 2023, 14:55

 

Держава, всупереч військової агресії рф проти України, продовжує вживати заходів щодо підтримки аграріїв, інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики понад 6,7 мільйонів гривень виплатили ще 4 фермерським господарствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства в рамках урядової грантової програми з підтримки малого та середнього бізнесу.

Загалом від початку 2023 року виплачено 238 млн гривень державної підтримки 71 господарству. Зокрема, понад 194 млн гривень отримали 63 агропідприємства на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства, ще понад 44 млн гривень – 8 господарств на теплиці.

Регіонами-лідерами за площею садів та теплиць залишаються Закарпаття, Київщина та Львівщина. А культурами, які найчастіше обирають українські аграрії, стали фундук, волоський горіх, лохина, чорниця та яблуні.

Зазначається, що Урядова грантова програма передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень». З початку дії програми вже виплачено майже 290 млн гривень 82 суб’єктам господарювання.

Сума фінансування залежить від того, що саме аграрій планує садити. Найбільше коштів – до 400 тис. грн за гектар – можна залучити, якщо вирощувати лохину, чорницю, груші чи яблука. До 350 тисяч інвестицій виплатить держава на облаштування черешневого саду. За ліщину та волоський горіх можна отримати до 250 тисяч гривень. Найменше – до 140 тис. грн за гектар – Уряд інвестує у висадку смородини, обліпихи, сливи чи вишні. Програма «Своя теплиця» не обмежує у виборі рослин для вирощування. Можна обирати все, що підходить для теплиць: від овочів та ягід, до зелені та квітів.