19 вересня 2023, 17:21

Подовжено терміни виплати компенсацій за втрачений врожай через теракт на Каховській ГЕС

Держава постійно вживає всіх можливих заходів для допомоги аграріям під час війни. Зокрема, аграріям, які втратили врожай внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції, Уряд продовжив термін виплати компенсацій, інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики Кабінет Міністрів України подовжив терміни для подання заяв та виплати компенсацій мешканцям Миколаївської та Херсонської областей за втрачений врожай, внаслідок теракту на Каховській ГЕС.

Зазначається, що Постанову №980 «Про внесення змін до Порядку надання одноразової грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції за втрачений врожай» прийняли на черговому засіданні Уряду.

Відтак терміни подання заяви та копію документа, що підтверджує право власності на земельну ділянку подовжено до 31 жовтня 2023 року. Збільшено з 10 до 20 днів термін розгляду заяви Комісією.

Також подовжено до 30 листопада 2023 року термін ухвалення рішень обласними військовими адміністраціями про виплату компенсацій.

Нагадаємо, що 4 серпня 2023 року Уряд затвердив Порядок надання одноразової грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції за втрачений врожай.

Згідно з Порядком допомога надається фізичним особам Миколаївської та Херсонської областей, які мають у власності земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, та/або земельну ділянку для індивідуального садівництва.

Розмір допомоги становить 3318 гривень за одну сотку земельної ділянки, на якій втрачено врожай овочів. При цьому допомога надається на площу не більше 20 соток у Миколаївській області та не більше 30 соток у Херсонській області.