Використання Державного аграрного реєстру є найліпшим рішенням для підтвердження походження агропродукції

28 листопада 2023, 16:29

 

Сьогодні, 28 листопада 2023 року, на базі підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі були розглянуті пропозиції до другого читання до проектів законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів», поданий народними депутатами України Гетманцевим Д.О., Железняком Я.І., Совою О.Г., (реєстр. №10168-2 від 06.11.2023) та «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів», поданий народними депутатами України Гетманцевим Д.О., Железняком Я.І., Совою О.Г., (реєстр. №10169-2 від 06.11.2023).

Зазначені проекти були прийняті за основу 21 листопада 2023 року та готуються до розгляду у другому читанні у Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики.

Під час засідання підкомітету була обговорена ініціатива використання Державного аграрного реєстру з метою підтвердження походження агропродукції.

Також зазначалось, що в теперішніх умовах війни зернові та олійні культури є основними позиціями експорту, зокрема згідно з ініціативою щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів.

Тому надзвичайно важливо створити всі можливі запобіжники для унеможливлення зловживань у цій сфері та забезпечити надходження валютної виручки в Україну за результатами вивезення зерна, яка необхідна для підтримання економіки країни.

Отже, зазначеними законопроектами пропонується запровадити механізми, які мінімізують можливості для зловживань при експорті аграрної продукції, що забезпечить більші валютні надходження до держави та вплине на стабільність національної валюти.