Запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

26 січня 2024, 15:07

 

В Україні завдяки Європейському Союзу та Групі Світового банку разом з Урядом України запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі-Фонд), який надаватиме гарантії під кредити малим фермерам, - інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики станом на сьогодні Фонд дає за фермерів, які обробляють або мають у власності до 500 га землі, гарантії банкам до 50% на суму до 30 млн грн.

Зазначається, що з метою задоволення основних фінансових потреб малих фермерів в умовах російського вторгнення в Україну, Фонд вирішуватиме такі важливі питання, як придбання сільськогосподарських земель, фінансування сільськогосподарської техніки та обладнання, а також задоволення операційних потреб малих фермерських господарств.

Також, завдяки гранту в розмірі 10 мільйонів євро, наданому Європейським Союзом в рамках проєкту Світового банку «Зміцнення Фонду часткового гарантування кредитів для малих фермерських господарств в Україні», та аналогічному внеску, наданому Світовим банком в рамках програми «Прискорення приватних інвестицій в сільське господарство», Фонд матиме достатню капіталізацію для початкового етапу своєї діяльності.

Наразі розмір профінансованого статутного капіталу Фонду становить майже 400 млн грн, проте він може бути збільшений.

Фонд співпрацюватиме з банками щодо кредитування фермерів, які обробляють до 500 гектарів земель. Позичальники зможуть отримати інвестиційні кредити на термін до 7 років, кредити для купівлі землі до 10 років, та обігові кошти на строк до 3 років, з максимальною сумою кредиту на одного позичальника 30 млн грн. Також суб’єкт має відповідати вимогам Фонду та екологічним і соціальним вимогам Світового банку.

Крім цього, фермер має бути зареєстрований у Державному аграрному реєстрі (ДАР).

За даними Фонду, потенційно скористатися таким інструментом в Україні зможуть 17,7 тис. малих фермерів.