Мінагрополітики відновлює дотації малим фермерам на землю та за утримання ВРХ, кіз і овець, - Комітет з питань аграрної та земельної політики

25 квітня 2024, 12:00

 

Міністерство аграрної політики України у 2024 р. відновить бюджетні дотації для фермерів на землю та за утримання великої рогатої худоби (ВРХ), кіз і овець, - повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики відновлення відбуватиметься в наступному розмірі:

фермерам, що утримують від 3 до 100 корів – 7 тис грн. за голову;

фермерам, що вирощують від 5 до 500 голів кіз чи овець – 2 тис грн. за голову;

фермерам, що обробляють від 1 до 120 га землі сільськогосподарського призначення – 4 тис грн. за га.

Для отримання дотацій відомості про отримувача мають бути внесені до Державного аграрного реєстру, оскільки лише через нього онлайн подаватимуться заявки на отримання бюджетних коштів.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі та подати заявку на отримання бюджетних коштів фермери можуть самостійно.

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні почався новий етап земельної реформи, який збільшив ліміти на продаж сільськогосподарських земель зі 100 га до 10 тис га, що створило загрозу для існування малого та середнього агробізнесу.

Крім того, з 1 січня право на купівлю до 10 тис га сільськогосподарських земель отримали юридичні особи, завдяки чому держава планує отримати протягом наступних 3-х років додаткові 1-2,7% ВВП.

За оцінками експертів, з часу відкриття ринку землі до листопада 2023р було укладено 187,7 тис угод купівлі-продажу ділянок.