Американський досвід управління зрошенням ще раз доводить правильність обраного шляху реформування гідротехнічної меліорації в Україні, - Олександр Гайду
11 листопада 2024, 14:53
Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду разом з представниками організацій водокористувачів України за сприяння Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО вивчають американський досвід зрошувального землеробства Сполучених Штатів Америки.
У ході поїздки представники української делегації зустрілись з доктором Чарльзом Буртом, засновником навчально-дослідницького центру зрошення у штаті Каліфорнія, а також відвідали спеціалізовану виставку обладнання для зрошення «Irrigation Show», яка відбулась у Лонг Біч, штат Каліфорнія.
Під час зустрічей учасники мали змогу дізнатись про інституційні та нормативні засади управління водними ресурсами у сільському господарстві США, зокрема на прикладі штату Каліфорнія, а також побачити новітні технології, які дозволяють оптимізувати використання води та електроенергії.
Олександр Гайду зазначив, що американський досвід управління зрошенням ще раз доводить правильність обраного шляху реформування гідротехнічної меліорації в Україні, а також стає більш очевидною необхідність прийняття законопроекту №7577 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності».
Він зауважив, що цей законопроект, розроблений за експертної підтримки Програми USAID АГРО, дасть можливість реорганізувати державні бюджетні організації, які наразі управляють меліоративними системами, в сучасних операторів, які будуть здатні залучати інвестиції для розвитку інфраструктури. Така зміна дозволить впровадити найкращий світовий досвід та забезпечить прозорість та ефективність управління гідротехнічною меліорацією.
Підчас візиту українська делегація також мала можливість поспілкуватися з американськими фермерами щодо практичного досвіду ощадного використання ресурсів у зрошувальному землеробстві.
Олександр Гайду констатував, що вивчення досвіду і роботи передових технологій зрошення та меліорації, а також проведення відповідних зустрічей надзвичайно важливе для прийняття відповідних законів щодо розвитку вітчизняної сфери меліорації, особливо враховуючи ситуацію із зруйнованим Каховським водосховищем.