29 вересня 15:35
На Житомирщині відбулись виїзні комітетські слухання на тему: «Стан та перспективи розвитку вітчизняної галузі хмелярства» докладніше
28 вересня 19:30
12 тисяч українських аграріїв отримали добрива для осінньої посівної від програми USAID AGRO докладніше
27 вересня 15:39
Понад 100 фермерів отримали гранти на сади та теплиці докладніше
26 вересня 20:15
Аграрії будуть отримувати компенсації від держави за розмінування землі докладніше
25 вересня 17:15
Близько 11 тисяч агропідприємств отримали кредити на розвиток докладніше
22 вересня 19:45
В Україні намолочено 37,4 млн тонн зернових та олійних культур докладніше
21 вересня 18:15
Розмінування сільськогосподарських земель: обстежено 200 тис. гектарів докладніше
20 вересня 21:30
Українські аграрії засіяли вже 1 млн га озимого ріпаку докладніше
23 вересня 2022, 18:30

Олександр Гайду: «Маємо підтримувати аграріїв, що постраждали від війни. Вони – герої»

Українські області, які першими постраждали від бойових дій і зараз вже деокуповані, поступово нарощують свої аграрні потужності. Так, Житомирщина засіяла 94% площ від минулого року, а площі посівів деяких культур навіть збільшились. Про це заявив Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду на комітетських слуханнях, які відбулися на Житомирщині.

Під час поїздки народні депутати відвідали успішні підприємства Брусилівської громади, які хоч і були поруч з лінією фронту, але не зупиняли роботу. Навпаки – змогли переорієнтуватися. Підтримували переселенців та військових, запустили процес переробки зерна на борошно, аби випікати хліб.

«Житомирщина однією з перших взяла на себе удар під час російського вторгнення. Безумовно, великі виклики постали перед аграріями – заміновані поля, знищена техніка, склади, елеватори, нестача пального, посівного матеріалу, обігових коштів, людського ресурсу. Тоді завдяки державним кредитним програмам, міжнародним партнерам, благодійникам, частину нагальних проблем вдалося швидко розв’язати. І сьогодні аграрії регіону довели, що в них повірили недарма, – зазначив Олександр Гайду. – Цього року тут планують зібрати понад 2, 6 млн. тонн урожаю – вистачить і на потреби регіону, і на реалізацію».

За словами Голови профільного комітету, для успішного відновлення та роботи аграріїв таких областей дуже важлива додаткова державна кредитна підтримка. За програмою 5-7-9% житомирські виробники отримали кредити на суму майже в 1 млрд. гривень. А також гранти на впровадження переробки, мікрогранти.

«Аграрії таких областей – справжні герої. Тому маємо їх і надалі підтримувати. Це крок до забезпечення продбезпеки та відновлення економіки України», – підсумував Олександр Гайду.