07 червня 16:57
ЗАЯВА народних депутатів України - членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики щодо терористичного акту - підриву росіянами Каховської ГЕС докладніше
07 червня 14:55
238 мільйонів гривень державної підтримки отримали аграрії з початку 2023 року докладніше
06 червня 15:37
Олександр Гайду: підрив Каховської ГЕС - загроза продовольчій безпеці світу докладніше
06 червня 15:15
Програма USAID АГРО надала добрива та насіння 8,223 агровиробникам докладніше
05 червня 14:27
В Україні посіяно понад 12 млн га ярих зернових та олійних культур докладніше
04 червня 14:24
ФАО оцінила вплив війни на діяльність малих фермерів докладніше
01 червня 17:16
Німеччина запускає новий партнерський проєкт для сталого розвитку плодоовочевого сектору в Україні докладніше
31 травня 13:59
Олександр Гайду: інвестиції в переробку дадуть потужний розвиток аграрної галузі докладніше
19 травня 2023, 22:15

Комітет з питань аграрної та земельної політики провів онлайн зустріч з колегами з Сейму Республіки Польщі

 

18 травня 2023 року в режимі відеоконференції відбулась зустріч народних депутатів України - членів Комітету з питань аграрної та земельної політики з депутатами Комітету сільського господарства та сільського розвитку Сейму Республіки Польщі.

У заході взяли участь Голова Комітету Олександр Гайду, народні депутати України - члени Комітету Марина Нікітіна, Андрій Богданець, Дмитро Соломчук, заступник Міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич та керівник секретаріату Комітету Олександр Старинець.

В ході зустрічі обговорили гострі питання, які надважливі для подальшого експорту аграрної продукції України. Зокрема, щодо збереження темпів транзиту української сільськогосподарської продукції через держави-члени ЄС до третіх країн.

Народними депутатами-членами Комітету було зазначено, що в умовах періодичного блокування з боку росії «зернового коридору» морем, для України є актуальним прийняття взаємовигідних рішень щодо врегулювання технічних аспектів транзиту української сільськогосподарської продукції через сусідні країни, зокрема Польщу.

На тлі загальної позитивної тенденції щодо підтримки України, загострились проблеми транзиту аграрної продукції між Україною та сусідніми державами-членами ЄС.

Зокрема, Польща першою вирішила обмежити кордон для багатьох продовольчих товарів з України, надавши лише змогу для транзитних перевезень. Ситуацію погіршило те, що за прикладом Польщі пішли деякі інші країни-члени ЄС: Угорщина, Словаччина, Румунія та Болгарія. Такі заходи болюче вдарили по аграрному сектору України в умовах повномасштабної агресії рашистів.

5 травня Єврокомісія надіслала до держав-членів ЄС роз’яснення до статті 1 Регламенту Європейської Комісії 2023/903 від 2 травня цього року про запровадження профілактичних заходів щодо окремих товарів походженням з України.

Зазначене рішення Європейської Комісії має сприяти безперешкодному та безперебійному експорту сільськогосподарської продукції з України через п’ять держав-членів ЄС до інших держав ЄС та третіх країн.

Також члени Комітету акцентували увагу, що українським аграріям, які кожного дня, попри, обстріли та заміновані поля, продовжують робити свою справу, необхідно вже зараз розуміти, що відбудеться після 5 червня.

Народні депутати України закликали польських колег утриматися від продовження будь-яких обмежень щодо транзиту аграрної продукції з України.