21 вересня 18:15
Розмінування сільськогосподарських земель: обстежено 200 тис. гектарів докладніше
20 вересня 21:30
Українські аграрії засіяли вже 1 млн га озимого ріпаку докладніше
19 вересня 17:21
Подовжено терміни виплати компенсацій за втрачений врожай через теракт на Каховській ГЕС докладніше
18 вересня 20:30
В Україні намолочено перший мільйон тонн насіння соняшника докладніше
15 вересня 20:00
Нові програми для агросектора: фермерам надаватимуть компенсацію за страховку майбутнього врожаю докладніше
15 вересня 17:30
Президент України підписав євроінтеграційний Закон щодо державного контролю за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції докладніше
13 вересня 18:45
Близько 54 млрд гривень банківських кредитів виплатили аграріям на розвиток підприємств докладніше
12 вересня 17:15
В Україні обстежено 40% сільськогосподарських земель на деокупованих територіях докладніше
05 вересня 2023, 21:30

Олександр Гайду розповів, як окупація вплинула на вирощування культур

 

В Україні стали менше вирощувати рис. Така негативна динаміка склалася через російську агресію. Лише торік збір рису скоротився в 16 разів, аніж в 2021 році. Про це заявив голова аграрного комітету Олександр Гайду.

«У довоєнний період рис вирощували в Миколаївській, Херсонській та Одеській областях. Адже в цих регіонах є необхідні кліматичні умови. В 2021 році площа під рисом складала понад 10 тис га, а зібрали майже 50 тис тон. У 2022 році ворог окупував частину південних регіонів. І торік аграрії зібрали приблизно 3 тис тон рису. Ці дані ілюструють, що вирощування рису - найбільш постраждала галузь від російської агресії», - зауважив Олександр Гайду.

У 2023 році аграрії збільшили площі засіву під рисом. Цього року вона складає 2,2 тис га. Орієнтовний збір рису може сягати більш ніж 9 тисяч тон рису.

«Наші аграрії пристосовуються під виклики часу. Ми бачимо, як український агросектор намагається наростити площі засіву під рисом. Однак з довоєнним показником поки ми зрівнятися не можемо. Адже найбільше цієї культури вирощували в основному на лівобережній частині Херсонської області, що все ще знаходиться в тимчасовій окупації.», - підкреслив Олександр Гайду.

Голова Комітету додав, що навіть до війни Україна забезпечувала власні потреби у рисі на 33%. Іншу частину імпортували з країн, природні умови яких більше підходять для вирощування цієї культури. Однак, незважаючи на це, Україна має забезпечувати певну частку в рисі самостійно, як це було до війни.