Олександр Гайду розповів, як окупація вплинула на вирощування культур

05 вересня 2023, 21:30

 

В Україні стали менше вирощувати рис. Така негативна динаміка склалася через російську агресію. Лише торік збір рису скоротився в 16 разів, аніж в 2021 році. Про це заявив голова аграрного комітету Олександр Гайду.

«У довоєнний період рис вирощували в Миколаївській, Херсонській та Одеській областях. Адже в цих регіонах є необхідні кліматичні умови. В 2021 році площа під рисом складала понад 10 тис га, а зібрали майже 50 тис тон. У 2022 році ворог окупував частину південних регіонів. І торік аграрії зібрали приблизно 3 тис тон рису. Ці дані ілюструють, що вирощування рису - найбільш постраждала галузь від російської агресії», - зауважив Олександр Гайду.

У 2023 році аграрії збільшили площі засіву під рисом. Цього року вона складає 2,2 тис га. Орієнтовний збір рису може сягати більш ніж 9 тисяч тон рису.

«Наші аграрії пристосовуються під виклики часу. Ми бачимо, як український агросектор намагається наростити площі засіву під рисом. Однак з довоєнним показником поки ми зрівнятися не можемо. Адже найбільше цієї культури вирощували в основному на лівобережній частині Херсонської області, що все ще знаходиться в тимчасовій окупації.», - підкреслив Олександр Гайду.

Голова Комітету додав, що навіть до війни Україна забезпечувала власні потреби у рисі на 33%. Іншу частину імпортували з країн, природні умови яких більше підходять для вирощування цієї культури. Однак, незважаючи на це, Україна має забезпечувати певну частку в рисі самостійно, як це було до війни.