29 листопада 15:14
Фермери Херсонщини отримають модульні сховища для агропродукції докладніше
28 листопада 16:29
Використання Державного аграрного реєстру є найліпшим рішенням для підтвердження походження агропродукції докладніше
28 листопада 12:30
В Україні намолочено 75,7 млн тонн нового врожаю докладніше
23 листопада 15:26
Врожай 2023: фермери зібрали 29 млн тонн овочів докладніше
22 листопада 18:15
Євроінтеграція: молочники України та ЄС почали об’єднання докладніше
19 листопада 06:51
Привітання з Днем працівників сільського господарства докладніше
16 листопада 19:30
У Брюсселі відбулась зустріч делегації Комітету з питань аграрної та земельної політики з депутатами Комітету Європейського парламенту з питань сільського господарства та сільського розвитку докладніше
15 листопада 18:15
Представники Комітету з питань аграрної та земельної політики взяли участь у круглому столі щодо перспектив розвитку сільського господарства в Україні, який відбувся у Ганновері (Німеччина) докладніше
21 вересня 2023, 18:15

Розмінування сільськогосподарських земель: обстежено 200 тис. гектарів

 

Попри ворожі ракетні обстріли держава разом з міжнародними партнерами вживають всіх необхідних заходів для очищення від вибухонебезпечних предметів сільськогосподарські землі, що є найважливішим елементом безпеки населення, економічного відновлення України та продовольчої безпеки, - інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Міністерства економіки урядові та неурядові оператори з початку року обстежили понад 200 тис. га земель сільгосппризначення, визначених для першочергового розмінування.

Зазначається, що понад 120 тис. га обстежених та розмінованих земель вже використовується сільгоспвиробниками. Повернення земель сільгосппризначення до економічної експлуатації, відновлення економічного життя на звільнених територіях і є головною метою плану першочергового розмінування сільгоспземель.

Лише за минулий тиждень піротехніки обстежили близько 4,5 тис. га земель сільгосппризначення. З них у Херсонській області - понад 3,7 тис. га, Миколаївській - більше 430 га, Харківській - понад 280 га.

План заходів із розмінування (гуманітарного розмінування) земель сільськогосподарського призначення розрахований на чотири роки та передбачає повернення в господарську експлуатацію понад 470 тис. га найбільш цінних сільськогосподарських угідь.