Розмінування сільськогосподарських земель: обстежено 200 тис. гектарів

21 вересня 2023, 18:15

 

Попри ворожі ракетні обстріли держава разом з міжнародними партнерами вживають всіх необхідних заходів для очищення від вибухонебезпечних предметів сільськогосподарські землі, що є найважливішим елементом безпеки населення, економічного відновлення України та продовольчої безпеки, - інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Міністерства економіки урядові та неурядові оператори з початку року обстежили понад 200 тис. га земель сільгосппризначення, визначених для першочергового розмінування.

Зазначається, що понад 120 тис. га обстежених та розмінованих земель вже використовується сільгоспвиробниками. Повернення земель сільгосппризначення до економічної експлуатації, відновлення економічного життя на звільнених територіях і є головною метою плану першочергового розмінування сільгоспземель.

Лише за минулий тиждень піротехніки обстежили близько 4,5 тис. га земель сільгосппризначення. З них у Херсонській області - понад 3,7 тис. га, Миколаївській - більше 430 га, Харківській - понад 280 га.

План заходів із розмінування (гуманітарного розмінування) земель сільськогосподарського призначення розрахований на чотири роки та передбачає повернення в господарську експлуатацію понад 470 тис. га найбільш цінних сільськогосподарських угідь.