ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ № 168
14 березня 2025 року
у режимі відеоконференції
12 год. 00 хв.
Головував: Голова Комітету Гайду О.В.
Присутні народні депутати України – члени Комітету: Богданець А.В., Бунін С.В., Герасимов А.В., Грищенко Т.М., Костюк Д.С., Кучер М.І., Кириченко М.О., Лабазюк С.П., Лукашук Б.О., Мейдич О.Л., Нагаєвський А.С., Нікітіна М.В., Рудик С.Я., Салійчук О.В., Стернійчук В.О., Соломчук Д.В., Тимофійчук В.Я., Торохтій Б.Г., Халімон П.В., Чайківський І.А., Чернявський С.М., Чорноморов А.О., Шол М.В., Юрчишин П.В.
Всього присутніх: 25
Відсутні народні депутати України – члени Комітету: Гузенко М.В., Литвиненко С.А., Петьовка В.В., Столар В.М., Тарасов О.С., Христенко Ф.В.
Присутні від секретаріату Комітету: керівник секретаріату Старинець О.Г., заступники керівника секретаріату Гаркавенко Ю.М., Рудень О.В., головні консультанти Боремська З.В., Корякіна І.І., Коляда О.М., Чужмир К.М., старший консультант Кантур С.В.
Список запрошених додається.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
1. Про Пропозиції Президента України до Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земельних ділянок для розбудови цифрової інфраструктури, реєстр. № 9549, доопрацьований Комітетом
2. Про проект Закону про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів, друге читання
(реєстр. № 9545 від 31.07.2023)
3. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо приведення регулювання у сфері ветеринарної медицини у відповідність до актів права Європейського Союзу, поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 12285) та про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо приведення регулювання у сфері ветеринарної медицини та у сфері благополуччя тварин у відповідність до актів права Європейського Союзу, поданий народними депутатами України Кучером М.І., Соломчуком Д.В., Мейдичем О.Л. (реєстр. № 12285-1)
4. Різне
СЛУХАЛИ: Про порядок денний засідання Комітету.
ВИСТУПИВ: Головуючий на засіданні Голова Комітету Гайду О.В., який запропонував народним депутатам України – членам Комітету проголосувати за прийняття порядку денного засідання Комітету.
ВИРІШИЛИ: затвердити порядок денний засідання Комітету.
ГОЛОСУВАЛИ: «за» - 25.
Рішення прийнято одноголосно.
1. СЛУХАЛИ: Інформацію про Пропозиції Президента України до Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земельних ділянок для розбудови цифрової інфраструктури, реєстр. № 9549, доопрацьований Комітетом.
ВИСТУПИВ: Голова Комітету Гайду О.В., який доповів по суті даного питання.
В обговоренні взяли участь: народний депутат України, Голова депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Арахамія Д.Г., народний депутат України – член Комітету Герасимов А.В., експерт з земельних питань Біленко С.Б.
ВИРІШИЛИ:
1.Підтримати та внести на розгляд Верховної Ради України доопрацьований Комітетом Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земельних ділянок для розбудови цифрової інфраструктури" (реєстр. № 9549), повернутий з пропозиціями Президента України.
2. Рекомендувати Верховній Раді України:
1) прийняти доопрацьований Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земельних ділянок для розбудови цифрової інфраструктури" при повторному розгляді Верховної Ради України в цілому.
2) у разі повторного прийняття Закону доручити Комітету спільно з Головним юридичним управлінням Апарату Верховної Ради України здійснити редакційне та техніко-юридичне доопрацювання його тексту.
ГОЛОСУВАЛИ: «за» -20.
Рішення прийнято.
2. СЛУХАЛИ: Інформацію про проект Закону про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів, друге читання (реєстр. № 9545 від 31.07.2023).
ВИСТУПИВ: Голова Комітету Гайду О.В., який доповів по суті даного питання.
В обговоренні взяли участь: Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Висоцький Т.М., голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Чорноморов А.О.. Голова Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Невеселий В.В.
ВИРІШИЛИ:
1. Підтримати порівняльну таблицю, підготовлену до другого читання проекту Закону про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів (реєстр. № 9545), з пропозиціями Комітету та редакційним уточненням її положень.
2. Рекомендувати Верховній Раді України прийняти даний законопроект у другому читанні та в цілому як Закон у редакції, запропонованій Комітетом, з необхідним техніко-юридичним доопрацюванням.
ГОЛОСУВАЛИ: «за» - 24
Рішення прийнято.
3. СЛУХАЛИ: Інформацію про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо приведення регулювання у сфері ветеринарної медицини у відповідність до актів права Європейського Союзу, поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 12285) та про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо приведення регулювання у сфері ветеринарної медицини та у сфері благополуччя тварин у відповідність до актів права Європейського Союзу, поданий народними депутатами України Кучером М.І., Соломчуком Д.В., Мейдичем О.Л. (реєстр. № 12285-1).
ВИСТУПИВ: Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Висоцький Т.М., який доповів по суті проекту Закону реєстр. № 12285.
ВИСТУПИВ: народний депутат України – член Комітету Кучер М.І., який доповів по суті проекту Закону реєстр. № 12285-1.
В обговоренні взяв участь голова підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами Юрчишин П.В.
ВИРІШИЛИ:
Відповідно до частини другої статті 110 Регламенту Верховної Ради України доручити підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами разом з Міністерством аграрної політики та продовольства України і секретаріатом Комітету підготувати доопрацьований проект Закону України, враховуючи положення проектів Законів: про внесення змін до деяких законів України щодо приведення регулювання у сфері ветеринарної медицини у відповідність до актів права Європейського Союзу (реєстр. № 12285) та про внесення змін до деяких законів України щодо приведення регулювання у сфері ветеринарної медицини та у сфері благополуччя тварин у відповідність до актів права Європейського Союзу (реєстр. № 12285-1).
ГОЛОСУВАЛИ: «за» -23.
Рішення прийнято.
4. СЛУХАЛИ: Інформацію про звернення Комітету стосовно необхідності врегулювання питання зростання обсягів фальсифікації молочних продуктів під час дії воєнного стану в Україні.
ВИСТУПИВ: народний депутат України – член Комітету Бунін С.В., який доповів по суті даного питання.
В обговоренні взяли участь: заступник Голови Комітету Чернявський С.М., секретар Комітету Чайківський І.А., голова підкомітету з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі Богданець А.В., голова підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами Юрчишин П.В., народні депутати України – члени Комітету Соломчук Д.В., Торохтій Б.Г., керівник секретаріату Комітету Старинець О.Г.
Під час обговорення народні депутати України - члени Комітету зазначили, що через те, що на сьогодні постановою Кабінету Міністрів України на період дії правового режиму воєнного стану введено у дію мораторій на проведення органами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання безпечності та окремими показниками якості харчових продуктів, наслідком стало зростання обсягів фальсифікації не лише молочних продуктів, а і інших харчових продуктів вітчизняного виробництва та імпортованих продуктів.
ВИРІШИЛИ:
Направити звернення до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. з проханням вжити всіх необхідних заходів щодо відновлення можливості органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснювати заходи державного контролю за безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, зокрема, шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» від 13 березня 2022 року № 303.
ГОЛОСУВАЛИ: «за» -22.
Рішення прийнято.